niewygodne.info.pl

 

     Niemcy: 390 tys. migrantów może w 2018 r. sprowadzić swoje rodziny. Tymczasem Merkel wciąż o "praworządności w Polsce"

czwartek, 31.08.2017 r.

  

foto: ErlebnisEuropaBerlin (Flickr.com / CC0)

U naszych zachodnich sąsiadów wrze po ujawnieniu poufnych rządowych dokumentów, z których wynika, iż w 2018 roku aż 390 tys. Syryjczyków będzie mogło legalnie sprowadzić swoje rodziny do Niemiec. Kryzys migracyjny będzie się zatem wciąż rozwijał, a narzucane przez Brukselę próby relokacji uchodźców do innych państw niewiele tu pomogą. Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel na konferencji prasowej zorganizowanej dla zagranicznych dziennikarzy znów o nawijała o "praworządności w Polsce". Czy ten temat nigdy im się nie znudzi?

 

Niemiecki "Bild" ujawnił wewnętrzne dokumenty rządowe, z których wynika, że w 2018 roku prawo sprowadzenia do Niemiec swoich rodzin nabędzie aż 390 tys. Syryjczyków, którym uprzednio przyznano azyl. Powyższe wynika z obowiązującego u naszych zachodnich sąsiadów prawa do łączenia rodzin. W praktyce może to oznaczać kolejną, tym razem już całkiem legalną, falę migracji z Syrii do Niemiec.

          

r e k l a m y


       

Na wieść o możliwości przybycia do Niemiec setek tysięcy nowych migrantów z Syrii, opinia publiczna naszego zachodniego zawrzała. Zgodnie z najnowszym sondażem aż 58,3 proc. Niemców, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na pytanie, jest przeciwna łączeniu rodzin azylantów. Odmiennego zdania jest już tylko 41,7 proc. respondentów.

Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel jakby nie widziała problemu. Na specjalnej konferencji prasowej dla zagranicznych dziennikarzy najpierw stwierdziła, iż jest zadowolona ze swoich decyzji dotyczących polityki migracyjnej, a następnie - wywołana pytaniem ze strony jednego z dziennikarzy - zaczęła znowu nawijać o Polsce.

- "Polska i praworządność to poważny temat. Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE" - powiedziała niemiecka kanclerz.

  

r e k l a m y


 

Powstaje pytanie - czy zachodnioeuropejskim politykom temat "praworządności w Polsce" kiedyś w końcu się znudzi? Czy zrozumieją oni, że lepiej mieć w Polsce przyjaciela i partnera, aniżeli traktować nasz kraj jak "chłopca do bicia"?

 

Źródło: Flüchtlinge: Ab 2018 können 390.000 Syrer ihre Familien nach Deutschland holen (Focus.de)
Źródło: 390 000 Syrer dürfen ihre Familien nachholen (Bild.de)
Źródło: Merkel: traktuję bardzo poważnie sprawę praworządności w Polsce (Stooq.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP