niewygodne.info.pl

 

     Tortury dla migrantów, którzy zgwałcili Polkę? To może i tortury dla polskiego pijaka, który TIR-em zabił 7-osobową rodzinę?

wtorek, 29.08.2017 r.

   

foto: screen z twitter.com

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wyraził opinię, iż dla sprawców brutalnego gwałtu na Polce w Rimini przywróciłby tortury i karę śmierci. Po pierwsze - wysoki urzędnik państwowy powinien jednak nieco tonować swój przekaz. Nasza cywilizacja tym różni się od cywilizacji islamu, że tortury w majestacie prawa zostały definitywnie zakazane. Po drugie - skoro jednak mielibyśmy powrócić do tortur, to czy nie powinniśmy zacząć od polskiego kierowcy TIR-a, który po pijaku na brytyjskiej autostradzie zabił 7-osobową rodzinę?

 

To naturalne, że w przypadku zbrodni takich jak ta z włoskiego Rimini, gdzie Polka została wielokrotnie zgwałcona przez nielegalnych migrantów z Afryki, pojawiają się gigantyczne emocje. Nic jednak nie usprawiedliwia wysokiego urzędnika państwowego w randze wiceministra sprawiedliwości, aby w kontekście tej ohydnej zbrodni twierdzić, że przywróciłby tortury.

      

r e k l a m y


       

Zupełnie inaczej traktowałbym słowa ministra Jakiego, gdyby wypowiedział je w trakcie prywatnej rozmowie. Jak każdy Kowalski ma do tego pełne prawo. Czym innym jest jednak prywatna opinia, a czym innym komunikat wysyłany przez państwowego urzędnika wysokiego szczebla. Szczególnie, że nie wpada on w próżnie i nigdy nie wiadomo w jakich okolicznościach będzie mógł być wykorzystany (nawet wbrew intencjom jego autora). 

Po drugie - nasza cywilizacja tym różni się od cywilizacji, gdzie dominującą rolę odgrywa islam, że tortury wykonywane w majestacie prawa zostały definitywnie zakazane. Sprawianie bólu i cierpienia - nawet w sytuacjach moralnie to usprawiedliwiających - zostało oficjalnie wyłączone z naszego porządku prawnego. I tego się trzymajmy. Jakkolwiek to nie zabrzmi - traktujmy to jako swego rodzaju cywilizacyjne osiągniecie, które odróżnia nas od innych, bardziej zacofanych kręgów kulturowych współczesnego świata. W tym kontekście sugestie członka rządu, iż przywróciłby metody właściwe dla średniowiecza i krajów islamu, traktować można jako zupełnie chybione.

  

r e k l a m y


  

Po trzecie - jeśli już na poważnie mamy rozpatrywać kwestię powrotu do tortur, jako kar w przypadku zupełnie bezsensownych zbrodni, to czy przypadkiem nie zasłużył na nie polski kierowca TIR-a, który jadąc po pijaku spowodował na brytyjskiej autostradzie wypadek, w którym zginęło 8 osób (w tym 7-osobowa rodzina)?! Wszak spoglądając na sprawę z punktu widzenia niesamowitej skali cierpienia ofiar tego zdarzenia oraz tego, co obecnie czują ich rodziny, fakt iż Polak spowodował ten wypadek dlatego, że był pod wpływem alkoholu i zamiast skupić się na drodze bawił się swoim telefonem komórkowym, powinien wystarczyć do tego, aby poczuł na własnej skórze dodatkowy ból spowodowany torturami. Czyż nie mam racji? Pojawia się jednak pytanie - kto o dodatkowej karze w postaci tortur miałby decydować? Sędziowie? Specjalne komitety? Ławy przysięgłych? Wbrew pozorom, to wcale nie jest taka oczywista sprawa. Tym bardziej, gdy tortury miałby powodować np. trwałe kalectwo danego człowieka.

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP