niewygodne.info.pl

 

     "Jeśli zrównanie SB-ckich emerytur do poziomu społeczeństwa to kara, to czym zawiniło społeczeństwo, że ukarano je już na wstępie?"

piątek, 25.08.2017 r.

  

foto: youtube.com

Gazeta Wyborcza w ostatnim czasie regularnie użala się nad losem byłych esbeków. Opisuje historie, jak to esbek otwiera kopertę z ministerialnego biura emerytalnego i czyta, że od teraz będzie otrzymywał co miesiąc po 2060 zł brutto. Według "Wyborczej" niektórzy esbecy na wieść o takiej emeryturze mają nawet popełniać samobójstwa! W tym kontekście celne pytanie zadała na Twitterze Marta Smolańska: "Jeśli zrównanie emerytur resortowych do poziomu społeczeństwa to kara, to czym zawiniła reszta społeczeństwa że ukarano ją już na wstępie?". No właśnie - czym?

 

- "Przedzieram kopertę. Wypada pismo. "Informujemy, iż decyzją z dnia tego i tego wymiar pana emerytury ulega zmianie i od dnia 1 października będzie wynosił 2060 zł brutto". I w tym momencie jakby mi oczy zaszły mgłą. Gorąco mi się zrobiło, a co było dalej, to już znam z opowiadań żony". Czy to fragment jednego z for internetowych dla byłych esbeków? Nie. To fragment tekstu o ludziach, którzy zostali objęci ustawą dezubekizacyjną, jaki się ukazał na łamach "Gazety Wyborczej".

          

r e k l a m y


       

Środowisko "Gazety Wyborczej" w ostatnim czasie regularnie i mocno użala się nad losem byłych esbeków. Współczuje im tego, że będą musieli sobie poradzić żyjąc za 2 tys. zł miesięcznie. Czyli tak, jak grubo ponad połowa emerytów w Polsce. Ludzie od Michnika piszą teksty, w których lamentują, że esbecy będą traktowani jak normalni ludzie. Fakt utracenia przez nich nadmiernych przywilejów związanych ze służbą w PRL utożsamiają z karą.

W tym ostatnim aspekcie niezwykle słuszną uwagę poczyniła Marta Smolańska. Na swoim twitterze napisała: "Jeśli zrównanie emerytur resortowych do poziomu społeczeństwa to kara, to czym zawiniła reszta społeczeństwa że ukarano ją już na wstępie?".

 

  

r e k l a m y


 

No właśnie - w kontekście gazetowyborczych użaleń nad losem esbeków, nader słuszne pytanie. Czym sobie zawinili zwykli ludzie, że ukarano ich emeryturami, które w dużej części i tak są znacznie niższe od tych, które będą otrzymywać esbecy po obniżkach? Czym? Tym, że nie dość dobrze służyli komunistycznym zbrodniarzom? Że nie byli w ZOMO czy SB? Że nie tworzyli PRL-owskiej nomenklatury?!

 

Źródło: Marta Smolańska (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP