niewygodne.info.pl

 

     Może te 10 tys. zł, których Neumann nie chciał wpłacić do budżetu, wpłaci teraz na pomoc ofiarom wichury?

czwartek, 17.08.2017 r.

 

foto: Youtube.com

Poseł Sławomir Neumann mocno zaangażował się w nagłaśnianie tragedii związanej z potężnymi wichurami, jakie przeszły przez Pomorze. Nie powinno to nas dziwić. Wszak pochodzi on z tamtych rejonów. Przy okazji pojawiła się dla posła Neumanna pewna propozycja - może te 10 tys. złotych, których nie chciał wpłacić do budżetu kraju za przegrany "zakład o budżet" z Szałamachą, wpłaci teraz na pomoc ofiarom wichury? Zachowa się chwalebnie, a przy tym wyjdzie z twarzą z kompromitującej go sytuacji, która nie przystoi ludziom posiadającym honor.

 

Przypomnijmy - przewodniczący klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej założył się pod koniec 2015 r. o 10 tys. zł z ówczesnym ministrem finansów Pawłem Szałamachą o realizację budżetu w 2016 r. Neumann twierdził, że deficyt przekroczy 54,6 mld zł, a rządowi nie uda się zrealizować zaplanowanych dochodów. Mylił się w obu przypadkach. Wspomniane 10 tys. zł miał wpłacić do kasy państwa. Niestety do dziś tego nie uczynił. W kwietniu zastrzegł, że tego nie robi, bowiem uważa, iż to on wygrał "zakład o budżet", a Szałamacha go przegrał (mimo oficjalnych odczytów GUS, które jasno wskazują, że to Szałamacha wygrał, a Neumann przegrał).

      

r e k l a m y


       

Propozycję wyjścia z tej kompromitującej posła Neumanna sytuacji zaproponowała na Twitterze Anna Tomsia. Pod kolejnym wpisem posła Neumanna na temat skutków wichury na Pomorzu, którzy przy okazji krytykował działania obecnego rządu, napisała: "Mam propozycję: może te 10 tys, których nie chciał pan wpłacić do budżetu za przegrany zakład - wpłaci pan na ofiary wichury?"

 

 

Zachęcam posła Neumanna do realizacji tego postulatu. Po pierwsze - zachowa się chwalebnie, bo bezpośrednio pomoże ofiarom pogodowego kataklizmu. Po drugie - będzie miał okazję "wyjść z twarzą" z kompromitującej go do tej pory sytuacji, która nie przystoi ludziom honoru. 

To jak, panie pośle - wpłaci pan 10 tys. zł?

Źródło: Ania Tomsia (Twitter.com)

         

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

     

R E K L A M Y

c

a

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

   

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.