niewygodne.info.pl

 

     TVP otrzyma gigantyczną pożyczkę od rządu Szydło. Pytanie - po co?

czwartek, 10.08.2017 r.

 

foto: tv_flash.pro (Flickr.com / CC by 2.0)

W ubiegłym roku TVP zanotowała wpływy w wysokości 872 mln zł z tytułu reklam i 365,5 mln zł z tytułu abonamentu. Łącznie - ponad 1 mld 237 mln zł. Pomimo tak wielkich wpływów TVP i tak przyniosła straty. Wydatki państwowej telewizji było aż o 180 mln zł większe od wspomnianych wpływów. Powstaje pytanie - po co TVP gigantyczna pożyczka rzędu 800 mln zł wypłacona przez Skarb Państwa, skoro zarząd TVP już teraz nie potrafi ogarnąć bilansu spółki mając do dyspozycji olbrzymie wpływy z reklam i abonamentu?

 

Telewizja Polska otrzymała od Skarbu Państwa pożyczkę w wysokości 800 mln zł - donosi SuperBIZ.pl. Pożyczka ta ma być wpłacana w transzach na warunkach rynkowych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wydatki programowe, rozwojowe, technologiczne oraz związane z promocją telewizji w kanałach online. Ponadto kasa ma trafić na etaty dla pracowników, którzy dotąd pracowali w oparciu o własną działalność gospodarczą.

      

r e k l a m y


       

W kontekście tych informacji muszę zadać następujące pytanie - po co wtapiać w TVP aż 800 mln zł pożyczki finansowanej pieniędzmi z budżetu, skoro już teraz - przy wpływach rzędu 872 mln zł z tytułu reklam i 365,5 mln zł z tytułu abonamentu (dane za 2016 rok) wydatki państwowego nadawcy są i tak wyższe osiąganych wpływów aż o 180 mln zł? Mówiąc bardziej obrazowo - czy przy zarobkach rzędu 124 tys. zł rocznie oraz wydatkach rzędu 142 tys. zł rocznie, ktokolwiek udzieliłby wam pożyczki w wysokości 80 tys. zł? Jeśli ktoś nie ma zdolności kredytowej, to nie ma co liczyć na to, że otrzyma "na warunkach rynkowych" jakąkolwiek pożyczkę. Nikt nie wtapia w ten sposób pieniędzy, bowiem musi się liczyć z automatyczną stratą. 

Co innego Skarb Państwa w przypadku TVP. Zamiast ciąć i restrukturyzować państwowego nadawcę, woli wykorzystać pieniądze podatników i udzielić gigantycznej pożyczki, co do której nie mamy żadnej pewności, że kiedykolwiek zostanie ona spłacona...

 

Źródło: To już potwierdzone. Telewizja Polska otrzymała 800 mln zł pożyczki (SuperBIZ.se.pl)

       

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

     

R E K L A M Y

c

a

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

   

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.