niewygodne.info.pl

 

     Okropna narracja należącego do Niemców tygodnika. Sugeruje, że za zniszczenie Warszawy odpowiedzialni są... Polacy!

czwartek, 3.08.2017 r.

 

foto: screenshot

Na profilu kontrolowanego przez niemiecki kapitał tygodnika "Newsweek Polska", gdzie redaktorem naczelnym jest kontrowersyjna postać Tomasza Lisa, ukazał się post sugerujący, że za zniszczenie przez Niemców Warszawy odpowiedzialni są... Polacy! Jestem w stanie pojąć różne spojrzenia na kwestię zasadności decyzji o wybuchu Powstania, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że Warszawę zniszczyli Niemcy, a naród napadnięty zawsze ma prawo się bronić. Tu nie można sugerować innych narracji!

 

Patrzę na lead posta "To AK wywołując Powstanie wydała wyrok na Warszawę?", jaki ukazał się na facebookowym profilu "Newsweek Polska" i zastanawiam się kiedy media kontrolowane przez niemiecki kapitał zaczną sugerować, że za wybuch II wojny światowej tak naprawdę odpowiedzialni są Polacy? Wszak, gdyby nie decyzja o tym, że nie damy Hitlerowi "korytarza" do Gdańska wiodącego przez polskie terytorium, to Niemcy nie zaatakowaliby nas 1 września 1939 roku. Ta właśnie decyzja polskich władz była bezpośrednim powodem krwawego najazdu III Rzeszy na nasz kraj. Czyż uwzględniając powyższe informacje nie da się ukuć narracji, że jesteśmy odpowiedzialni za wybuch II wojny?
   

r e k l a m y


  
Celną ripostą na prowokacyjny tytuł posta "Newsweeka" wykazał się Demaskator Propagandy. Na twitterze opublikował taką oto grafikę:

 

 

Źródło: Newsweek Polska (Facebook.com)
Źródło: Demaskator Propagandy (Twitter.com)

   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

     

R E K L A M Y

c

a

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

   

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.