niewygodne.info.pl

 

     Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Ile milionów przeznaczą, aby obalić rząd i znowu kraść więcej?

środa, 2.08.2017 r.

 

foto: Skitterphoto (Pixabay.com / CC 0)

Przedstawiciel międzynarodowej firmy doradczej PwC nie ma wątpliwości: "Ten rząd przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat". Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Legalna sprzedaż paliw wzrosła o 1/4, a tzw. luka z tytułu nieściągniętego podatku VAT pierwszy raz od wielu lat się obniżyła. I właśnie dlatego przestępcy będą gotowi wyłożyć każde pieniądze, aby znów "było tak, jak było".

 

Tomasz Kassel, partner w PwC (firmy audytorsko-doradczej) w udzielonej kilkanaście tygodni temu wypowiedzi dla dziennika "Rzeczpospolita", nie ma wątpliwości: "Ten rząd przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat". Wejście w życie Jednolitego Pliku Kontrolnego, pakietu paliwowego i energetycznego, jak również wprowadzenie odwróconego VAT na niektóre towary, wzmocnienie pionu analitycznego w skarbówce oraz wyższe kary za przekręty wobec budżetu państwa spowodowały, że według ostrożnych szacunków nasze państwo zachowało w ubiegłym roku dodatkowe 5,5 mld zł. O tyle zmniejszyły się zyski mafii paliwowej i wyłudzającej zwroty podatków VAT.
   

r e k l a m y


  
W tym kontekście zasadnym wydaje się być pytanie o to, ile milionów bonzowie mafii paliwowych i VAT-owskich będą w stanie wyłożyć, aby obalić znienawidzony rząd? Ile pieniędzy wpompują w różnego rodzaju ruchy i inicjatywy, których celem jest przywrócenie stanu sprzed października 2015 roku? Skoro szacunki wskazują, że w samym tylko 2015 roku mafia wyłudzająca od państwa zwroty podatku VAT mogła na tym procederze zyskać minimum 12 mld zł, to znaczy, że mamy do czynienia z bardzo potężnym przeciwnikiem, który zrobi wiele, aby znów "było tak, jak było".

Źródło: Luka przymknięta na 5,5 mld zł (Rp.pl)

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

     

R E K L A M Y

c

a

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

   

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.