niewygodne.info.pl

 

     Upór Szyszki może zagrozić polskiej racji stanu! Czas najwyższy, aby na Nowogrodzkiej ktoś to w końcu zrozumiał

środa, 2.08.2017 r.

 

foto: EU2017EE (Flickr.com / CC by 2.0)

Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał wstrzymać wycinkę na terenie Puszczy Białowieskiej do czasu wydania ostatecznej decyzji w tej sprawie. W odpowiedzi na to postanowienie Jan Szyszko stwierdził, że prace w Puszczy nie zostaną przerwane. Niestety, takie zachowanie jest niezwykle groźne dla polskiej racji stanu. Za pomocą tego samego Trybunału Polska stara się bowiem udaremnić realizację projektu Nord Stream 2. Nierespektowanie postanowienia w/s Puszczy stawia nas w trudnej pozycji w dużo poważniejszej sprawie dot. rosyjsko-niemieckiego gazociągu.

 

Minister środowiska Jan Szyszko zaczyna być coraz groźniejszy dla rządu PiS nie tylko z powodów wizerunkowych, ale także z powodów czysto pragmatycznych. - "Prace w Puszczy Białowieskiej nie zostaną przerwane" - stwierdził tuż po wydaniu przez Trybunał Sprawiedliwości UE postanowienia nakazującego zaprzestanie prowadzenia wszelkich prac na terenie Puszczy Białowieskiej do czasu wydania ostatecznej decyzji (ta ma zostać wydana przez unijnych sędziów po dostarczeniu przez stronę polską kompletu argumentów). Problem w tym, że tego typu słowa ministra Szyszki są niezwykle groźne dla... polskiej racji stanu!
   

r e k l a m y


  
Otóż warto wiedzieć, że przed tym samym Trybunałem Sprawiedliwości UE, którego postanowienia minister Szyszko nie chce respektować, nasz kraj toczy bój sądowy z rosyjskim Gazpromem, którego stawką jest być albo nie być dla projektu Nord Stream 2. Nie da się ukryć, że ostentacyjne stwierdzenie, że Polska nie będzie się stosować do postanowienia tegoż Trybunału zostanie natychmiast wykorzystane przez Rosjan. W tym kontekście racje ma Piotr Maciążek - ekspert d/s energetyki, który komentując zachowanie Szyszki celnie zauważył:

Dzięki "casusowi Szyszki", rosyjska spółka będzie mogła uderzyć w przestrzeni medialnej w każdy sprzeciw polskich władz wobec niedostosowania się Rosji do prawa UE. Niestety, świadomość tych faktów najwyraźniej jest niska, co wynika najprawdopodobniej z nieskoordynowania działań poszczególnych ministerstw.

Powstaje pytanie - czy ktoś na Nowogrodzkiej (wszyscy wiemy, kto jest tym "kimś") dostrzega, że Jan Szyszko jest coraz większym balasem, z którym coś w końcu należy zrobić?

 

Źródło: Minister Szyszko daje Gazpromowi amunicję do walki z państwem polskim (Energetyka24.com)

Źródło: Prace w Puszczy Białowieskiej nie zostaną przerwane (PolskieRadio.pl)

   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

     

R E K L A M Y

c

a

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

   

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.