Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     Dwa kroki w tył. WSZYSCY! A sądownictwo zreformujecie po wakacjach. WSPÓLNIE!

wpis z dnia 20/07/2017

foto: Kancelaria Premiera (Flickr.com / CC 1.0)

Klaso polityczna! Pokażcie, że jesteście warci naszych głosów, że warto was wybierać. W naszym wspólnym interesie nie jest to, aby żyć w nieustannym napięciu, trwać w jałowych konfliktach, grzać emocje tam gdzie ich nie potrzeba. Temperatura politycznego sporu przekroczyła granice wrzenia. Niestety to bardzo niebezpieczne dla nas wszystkich, gdyż jedno słowo za dużo może się przyczynić do wielu nieodwracalnych tragedii. Stąd prośba o symboliczne dwa kroki w tył. Wszystkich! Kaczyńskiego, Schetyny, Lisa i Sakiewicza. Do tematu sądownictwa wrócimy po wakacjach.

                              

r e k l a m y


            

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - wszyscy potrzebujemy dziś wyciszenia i refleksji nad tym, co się dzieje. Przykład musi iść "z góry". Stąd prośba do polityków - zarówno tych z prawa, jak i z lewa, tych co z Kaczyńskim, jak i tych co przeciwko niemu - zróbcie symboliczne dwa kroki w tył. Nie eskalujcie niepotrzebnie emocji, bo tragedia o nieodwracalnych skutkach wisi w powietrzu. Wierzę, iż potraficie na chwilę odpuścić, że stać was na odrobinę dobrej woli. Wierzę, że możecie dać swoim sympatykom odpowiedni przykład. 

Drogi PiS-ie - jeśli chcecie rządzić drugą kadencję i "mieć spokój", to nie forsuj ustrojowych reform w 3 dni. Taki tryb "przepychania" ustawy nie jest godny materii, jaką ona ma regulować. Dajcie szansę opozycji na wypracowanie merytorycznej alternatywy (zakładam, że nad pakietem ustaw o KRS i SN pracowaliście w zaciszu gabinetów co najmniej kilka miesięcy). Świat się nie zawali, jeśli do tematu sądownictwa wrócicie po wakacjach. 

          

r e k l a m y


   

Droga opozycjo - jeśli chcecie przejąć władzę po PiS i "mieć spokój", to nie traktujcie swoich politycznych oponentów jako śmiertelnych wrogów. Zamiast krzyczeć o łamaniu demokracji stwórzcie alternatywny projekt reformy wymiaru sprawiedliwości, który systemowo wykluczy patologie, a jednocześnie celnie uderzy w narracje o waszym "totalnym" nastawieniu do wszystkiego, co proponuje obecna władza.

Wierzę, iż w zakresie sądownictwa można się porozumieć. Dalsza eskalacja emocji nie przyniesie nic dobrego. Szansą i nadzieją dla nas wszystkich jest opanowanie i wyważenie. Pokażcie, że potraficie to zrobić. Udowodnijcie, że jesteście warci naszych głosów.

        

wpis z dnia 20/07/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP