Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     CNN znowu wypuszcza FAKENEWS. Tym razem o 'polskim obozie koncentracyjnym'

wpis z dnia 19/07/2017

foto: Kamil Czarzasty (Twitter.com)

W całym tym wczorajszym zamieszaniu związanym z procedowaną w Sejmie reformą sądownictwa oraz inicjatywą prezydenta Dudy, umknął nam jeden poważny fakenews, jaki zaserwowała stacja telewizyjna CNN. Poinformowała ona swoich widzów o tym, że brytyjska para książęca Kate i William przybyła do "polskiego obozu koncentracyjnego"! Na tzw. pasku informacyjnym CNN pojawił się wczoraj napis: "ROYALS VISIT POLISH CONCENTRATION CAMP", gdy w rzeczywistości chodziło o niemiecki obóz koncentracyjny w Sztutowie. Trump miał rację: CNN = fakenews.

                              

r e k l a m y


            

W zakresie odpowiedzialności za II wojnę światową i zagładę milionów osób, służby naszych zachodnich sąsiadów zrobią wiele, aby niekorzystną dla siebie narrację maksymalnie zaciemnić lub nawet zacząć kształtować na nowo. Użycie przez CNN zwrotu "POLISH CONCENTRATION CAMP" na oficjalnym pasku informacyjnym jest przykładem tego, że działania tych służb przyniosły wymierne rezultaty. 

Niestety, nie tylko CNN wypuściło wczoraj fakenewsa o "polskim obozie koncentracyjnym". To samo zrobiła amerykańska gazeta USA Today. Na swojej stronie internetowej dała bowiem artykuł zatytułowany: "Duchess Kate: Suitably stylish and reverent during Polish concentration camp visit".

Sprostowanie tego fake zajął się już Auschwitz Memorial. Na ich prośbę USA Today zmieniło tytuł. Gorzej z CNN, bowiem istotą paska informacyjnego jest jego ulotność, a co się zobaczy tego już się nie da "odzobaczyć". 

          

r e k l a m y


   

W tym przypadku dużą rolę mogą odgrywać odpowiednie organy państwowe skupione w lub wokół MSZ. Za ich pomocą wnosiłbym pozwy do zagranicznych lecz właściwych miejscowo sądów o odszkodowanie od redakcji, które użyły wobec niemieckich nazistowskich obozów śmierci zwrotu sugerującego, że były one polskie. Tego rodzaju zniesławienie państwa polskiego rażącym fake'em musi być karane. Inaczej sytuacje takie, jak ta z CNN lub USA Today będą się powtarzały w nieskończoność.

Źródło: Kamil Czarzasty (Twitter.com)
Źródło: AuschwitzMuseum (Twitter.com)

      

wpis z dnia 19/07/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP