Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     Poseł Dolata (główny orędownik ustawy "PaliwoPlus") wziął w ub. roku ponad 36 tys. zł zwrotu na paliwo!
wpis z dnia 13/07/2017

foto: Skitterphoto (Pixabay.com / CC 0)

Forsowanie takich ustaw jak "PaliwoPlus" wkurza co najmniej z dwóch powodów: Po pierwsze - to jawne dążenie do zwiększenia obciążeń finansowych wobec zwykłych ludzi. Po drugie - takimi decyzjami partia Kaczyńskiego znacząco pomaga Platformie wygrać wybory i powrócić do władzy przy najbliższej możliwej okazji. Wszystko to wkurza dwa razy mocniej, gdy okazuje się, że poseł Zbigniew Dolata, który jest głównym orędownikiem i sprawozdawcą PiS w/s wspomnianej ustawy, w ubiegłym roku wyciągnął z kancelarii Sejmu ponad 36 tys. zł na zwrot kosztów przejazdów samochodem...

                              

r e k l a m y


            

Beata Szydło stwierdziła pod koniec sierpnia ubiegłego roku, że: "Podnoszenie podatków nie jest dobrym sposobem na rozwój gospodarczy, dlatego nie będziemy tego robić". Co zatem strzeliło posłom PiS do głowy, że postanowili przeforsować ustawę o Funduszu Dróg Samorządowych finansowanym nową opłatą drogową doliczaną do ceny tankowanego paliwa?! Przecież takimi decyzjami partia Jarosława Kaczyńskiego znacząco pomaga Platformie Obywatelskiej, Nowoczesnej i innym PSL-om odnieść wielki sukces wyborczy, którego efektem będzie odsunięcie PiS od władzy.

Powyższe wkurza podwójnie mocno, gdy okazuje się, że poseł Zbigniew Dolata, który z ramienia PiS jest głównym sprawozdawcą i orędownikiem wprowadzenia ustawy w życie, w ubiegłym roku wyciągnął z kancelarii Sejmu ponad 36 tys. zł na zwrot kosztów przejazdów prywatnym samochodem. Kwota ta oznacza, że poseł Dolata musiał - zgodnie z prawem - przejechać w ciągu roku 43 tys. km. (średnio dziennie przejeżdżał na koszt podatników po 118 km). 

      

r e k l a m y


     

Gdy ustawa "PaliwoPlus" wejdzie w życie, nie wykluczone, że poseł Dolata będzie mógł się ubiegać o zwrot jeszcze wyższych kwot. Wszak wielce prawdopodobne jest, że koszty użytkowania samochodów, szczególnie gdy w ciągu roku przemierza się po kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, będą większe niż obecnie.

 

Źródło: Poseł PiS broni podwyżki paliwa: "Kto korzysta, ten płaci". I bierze 36 tys. zł "kilometrówki" (Gazeta.pl)

 

      

wpis z dnia 13/07/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP