Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     Między Warszawą a Hamburgiem jest jednak spora różnica cywilizacyjna. Te zdjęcia dosadnie to obrazują
wpis z dnia 7/07/2017

foto: twitter.com / Youtube.com

Kiedy duża impreza polityczna o randze międzynarodowej dzieje się w Polsce (np. ubiegłoroczny szczyt NATO), to potrafimy ją świetnie zorganizować i zabezpieczyć, a przy tym nikt nie próbuje wywołać zamieszek. Kiedy duża impreza polityczna jest organizowana na zachodzie Europy (np. dzisiejszy szczyt G20 w Hamburgu), to można być więcej niż pewnym ostrych burd na ulicach, zniszczonych sklepów, rozlewu krwi i wielu aresztowanych. W tym kontekście mówienie o istotnych różnicach na tle cywilizacyjnym nie jest niczym przesadzonym.

                              

r e k l a m y


            

Poniższe zdjęcia chyba dość dosadnie obrazują różnice między współczesną Warszawą a Hamburgiem. Donald Trump mógł się w Polsce tu czuć zupełnie bezpiecznie, mógł się spotkać z ludźmi, a szczyt Trójmorza nie był przez nikogo zakłócany. W Hamburgu panują zupełnie inne nastroje. Z uwagi na szczyt G20 witryny sklepowe są zabijane dyktami, policja tłucze się na ulicach z protestującymi, a o przemówieniach do wielotysięcznej publiki w ogóle nie ma mowy.

Między Warszawą a Hamburgiem jest dzisiaj spora różnica cywilizacyjna. I w zdaniu tym nie ma nic przesadzonego:

 

 

         

r e k l a m y


   

 

Źródło: Felix Meschede (Twitter.com)
Źródło: Donald J. Trump (Twitter.com)
 

      

wpis z dnia 7/07/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP