Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     Blokowali legalną wycinkę chorych drzew. Lasy Państwowe wezwały ich do zapłaty 10,5 tys. zł odszkodowania!
wpis z dnia 5/07/2017

foto: succo (Pixabay.com / CC 0)

Grupa ekologów (przez niektórych zwanych "ekoterrorystami") 30 maja postanowiła zblokować wycinkę chorych drzew w Puszczy Białowieskiej. Blokada okazała się być na tyle skuteczna, że Lasy Państwowe nie mogły wykonać zaplanowanych na ten dzień prac. Tym razem jednak prawnicy Lasów postanowili nie odpuścić. Do ekologów wysłali bowiem... wezwania do zapłaty odszkodowania za straty jakie Lasy poniosły tego dnia w związku z ich działalnością! Obecnie każdy z nich na rzecz Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych ma obowiązek zapłacić 10.560 zł.

                              

r e k l a m y


            

Przypomnijmy - 30 maja br. doszło do blokady wycinki fragmentu chorego lasu w Puszczy Białowieskiej w nadleśnictwie Browsk. Blokada okazała się być na tyle skuteczna, że Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku, który realizował wycinkę, nie mógł wykonać zaplanowanych na ten dzień prac. Maszyny zakładu miały tego dnia pracować przez 12 godzin i pozyskać łącznie 240 metrów sześciennych drewna. W efekcie blokady nie były jednak w stanie pracować w ogóle.

Prawnicy Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku postanowili nie pozostawiać tak tej sprawy. Stwierdzili, że ekolodzy swoimi działaniami dopuścili się czynu niedozwolonego w rozumieniu przepisu art. 415 kodeksu cywilnego, a w konsekwencji wystosowali do nich... wezwania do zapłaty odszkodowania!

         

r e k l a m y


   

Poniżej skan takiego wezwania. Jeśli sankcja w nim zawarta zostanie zrealizowana, sprawa trafi do sądu i ten przyzna rację Lasom, to podejrzewam, że ekologom może bardzo szybko odechcieć się prowadzenia dalszych nielegalnych blokad:

 

 

Źródło: ONR Brygada Podlaska (Twitter.com)

      

wpis z dnia 5/07/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP