Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     Jak bardzo oni nie znoszą obecnej Polski, aby tak aż manipulować i oczerniać ją za granicą?!
wpis z dnia 4/07/2017

foto: Youtube.com

Bartosz Wieliński, pracownik Gazety Wyborczej, pisze o współczesnej Polsce następująco: - "Sytuacja polityczna w kraju wciąż się pogarsza. (...) Od listopada 2015 r. Polska zaczęła schodzić z drogi demokracji i praworządności. (...) Kaczyński nie ma żadnych skrupułów, by zniszczyć instytucje demokratyczne..." - to tylko krótkie fragmenty tekstu, jaki ukazał się wczoraj na łamach New York Times'a. Nie mam wątpliwości - Wieliński napisał ten tekst ze świadomością, że angielskojęzyczny odbiorca uwierzy i nie zweryfikuje. Szkody z tego tytułu mogą być ogromne.

                              

r e k l a m y


            

Opozycja od dłuższego czasu realizuje model walki z PiS, który składa się z dwóch zasadniczych elementów: "ulicy" i "zagranicy". O ile "ulica", po ostatnich wtopach ze strony liderów KOD-u, wydaje się jednoznacznie gasnąć (antyrządowe demonstracje nie przyciągają już takiej liczby uczestników, jak choćby pod koniec 2015, czy w pierwszej połowie 2016 roku), o tyle kryterium "zagraniczne" nadal żarzy się mocno rozpalonym ogniem. Aby jednak tak się działo, trzeba do tego ognia nieustannie dokładać. Z roli "dokładacza" świetnie wywiązują się nie tylko wizytujący cyklicznie Brukselę w celu złożenia nowych skarg politycy Platformy czy Nowoczesnej, ale również dziennikarze związani z salonowym układem III RP. 

Do grupy tej z pewnością można zaliczyć Bartosza Wielińskiego, wieloletniego pracownika Gazety Wyborczej. Wczoraj na łamach New York Times'a opublikował on tekst pod tytułem "The Troubled Poland Trump Will Visit". Możemy w nim przeczytać, że sytuacja polityczna w kraju wciąż się pogarsza, że Kaczyński nie ma żadnych skrupułów, aby zniszczyć instytucje demokratyczne, że Polska powróci do opresyjnych praktyk politycznych z lat osiemdziesiątych.

         

r e k l a m y


   

W kontekście powyższego nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zgodzić się z opinią Rocha Baranowskiego, który komentując tekst Wielińskiego na swoim twitterze, celnie zauważył:

 

 

Równie celną uwagą wykazał się Mateusz Fałkowski:

 

 

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - jednym z elementów polityczna walka w naszym kraju jest "być, albo nie być" dla założonego przez Adama Michnika środowiska Gazety Wyborczej. Stąd też skrojone pod określoną tezę, zmanipulowane i oczerniające nasz kraj artykuły w zagranicznej prasie, których autorami są redaktorzy Wyborczej, będą się powtarzać. Jakoś musimy się nauczyć z tym żyć. Pozostaje mieć nadzieję, że tak jak przygasł KOD i element "ulicy", tak też z czasem zasięg "podpalaczy" pokroju Wielińskiego również się istotnie ograniczy.

 

Źródło: The Troubled Poland Trump Will Visit (nytimes.com)

Źródło: Roch Baranowski (Twitter.com)

Źródło: Mateusz Fałkowski (Twitter.com)

     

wpis z dnia 4/07/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP