Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     PGNiG do Wyborczej: Znieczulcie się - Bbędzie więcej plakatów patriotycznych! Szacunek dla PGNiG!
wpis z dnia 30/06/2017

foto: Fundacja PGNiG

Wojciech Maziarski, jeden z czołowych publicystów "Gazety Wyborczej", skrytykował ostatnio na łamach swojej gazety plakat Fundacji PGNiG z hasłem "Amor patriae nostra lex. Cześć i chwała bohaterom", porównując go do komunistycznej propagandy. Reakcja ze strony PGNiG przyszła szybko. Prezes tej spółki, Piotr Woźniak, w odpowiedzi na żale Maziarskiego stwierdził wprost: "Proszę się uodpornić wobec tego, będzie więcej takich wystąpień". 

                              

r e k l a m y


            

Wojciechowi Maziarskiemu z "Wyborczej" ewidentnie nie spodobał się najnowszy plakat Fundacji PGNiG z hasłem "Amor patriae nostra lex. Cześć i chwała bohaterom". Porównał go do komunistycznej propagandy: - "Ona też uwielbiała ozdabiać mury i wiadukty taką twórczością: >> Naród z Partią, Partia z Narodem <<. Albo >> Leninowskie idee Wielkiego Października wiecznie żywe <<. Nic z tego nie wynikało, chodziło o zaznaczenie terytorium. Psy obsikują mury, a partyjni propagandyści na nich piszą. (...) Domyślam się, że to m.in. ja, płacą rachunki za gaz, sfinansowałem ten wykwit obciachu" - stwierdził w swoim felietonie opublikowanym na łamach "Wyborczej".

         

r e k l a m y


   

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Piotr Woźniak, prezes PGNiG, w odpowiedzi na żale Maziarskiego stwierdził wprost: "Proszę się uodpornić wobec tego, będzie więcej takich wystąpień". Jednocześnie wskazał czym m.in. zajmuje się obecnie Fundacja PGNiG: - "Z tych różnych programów, które prowadzimy, dostarczamy gaz ziemny za darmo wszystkim powstańcom. Mamy szereg takich programów, od czasu do czasu informujemy o nich publiczność. Nie ma powodów, żebyśmy to chowali w tajemnicy" - powiedział Woźniak w programie "Gość Wiadomości".

Na miejscu Woźniaka i Fundacji PGNiG poszedłbym dalej. Mogliby wykupić cała stronę w "Gazecie Wyborczej" i tam walnąć taki plakat. Jestem pewien, że Agora by nie odmówiła publikacji. Wzięłaby kasę na takie ogłoszenie w "Wyborczej" tak samo, jak brała kasę na reklamy od Amber Gold. Maziarski dostałby chyba palpitacji serca.

 

Źródło: Prezes PGNiG o skrytykowaniu w „Gazecie Wyborczej” plakatów „Cześć i chwała bohaterom”: proszę się znieczulić, będzie ich więcej (wirtualnemedia.pl)
Źródło: Prawdziwi patrioci obsikują miasto (Wyborcza.pl)

     

wpis z dnia 30/06/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP