Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     Kosmiczna agencja wymyślona przez PO generowała kosmiczne nieprawidłowości. Właśnie potwierdził to NIK
wpis z dnia 26/06/2017

foto: Youtube.com

Miliony na pensje, wypłacenie nadgodzin, ekwiwalentów, koszty podróży czy honoraria dla ekspertów za samą tylko gotowość do doradzania. Wymyślona w 2014 roku Polska Agencja Kosmiczna miała wspierać polski przemysł kosmiczny, łącząc światy biznesu i nauki. Jednak z wystąpienia pokontrolnego NIK, do którego dotarło Radio ZET, wynika, że publiczna kasa szła przede wszystkim na wypłaty, a sama agencja stała się elementem biurokratyczno-stołkowej krainy. Z 17 ustawowo przypisanych dla agencji zadań, ta miała się rozliczyć tylko z jednego.

                              

r e k l a m y


            

Jednym z głównych zadań powołanej w 2014 roku Polskiej Agencji Kosmicznej miało być "koordynowanie działań" innych instytucji w zakresie badania przestrzeni kosmicznej oraz "usprawnianie dzielenia się wiedzą" dla celów przemysłowych, obronnych i bezpieczeństwa państwa. Już od samego początku istniały jednak poważne wątpliwości, czy agencja ta będzie w stanie efektywnie wywiązywać się ze swoich zadań, czy też szybko stanie się kolejnym elementem biurokratyczno-stołkowej krainy. Wystąpienie pokontrolne NIK, do którego dotarło Radio ZET, zdaje się potwierdzać wspomniane wątpliwości.

         

r e k l a m y


   

Polska Agencja Kosmiczna przeznaczyła 10 mln zł z publicznych pieniędzy, m.in. na bilety lotnicze, pensje dla pracowników i wynagrodzenia dla konsultantów, którzy czasem pobierali je w zamian za samą tylko gotowość do doradzania. To co mogło zaniepokoić, to fakt iż nie ma żadnych sprawozdań z działalności ekspertów. Jakby tego było mało - z 17 ustawowo przypisanych dla agencji zadań, ta miała się rozliczyć tylko z jednego.

Mając na uwadze powyższe zasadnym jest zadanie pytania o sens istnienia takiej agencji. Czy jest szansa na to, że zacznie ona spełniać zadania przypisane ustawą?

 

Źródło: NIK nie zostawia suchej nitki na Polskiej Agencji Kosmicznej (RadioZet.pl)
Źródło: Odlotowe wydatki Polskiej Agencji Kosmicznej. Miażdżący raport NIK (Money.pl)

       

wpis z dnia 26/06/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP