Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     W 2015 r. do Poznania trafiło 10 syryjskich rodzin. Do dziś zostały 2 osoby. Reszta uciekła na Zachód
wpis z dnia 22/06/2017

  foto: youtube.com

Mało znany fakt - w 2015 roku do Polski, jako uchodźcy, trafiło 50 chrześcijańskich rodzin z Syrii. Fundacja Estera, przy współpracy z urzędem miasta Poznań sprowadziła wówczas do stolicy Wielkopolski 10 rodzin. Po dwóch latach z tych 10 rodzin w Poznaniu zostały tylko 2 osoby. Wszyscy pozostali już po kilku miesiącach pobytu w Polsce, pouciekali na Zachód. Powyższa historia wpisuje się w oficjalne statystyki Urzędu do Spraw Cudzoziemców - Polska dla uchodźców z państw Bliskiego Wschodu jest tylko państwem tranzytowym. Celem są bogate państwa Zachodu.

                              

r e k l a m y


            

Mitem jest, że Polska nie przyjmuje uchodźców. Polska nie przyjmuje unijnych relokantów z Grecji i Włoch, ale wobec uchodźców, którzy przekroczą polską granicę jak najbardziej stosowane są procedury wyznaczone przez prawo międzynarodowe. Zgodnie z oficjalnymi statystykami Urzędu do Spraw Cudzoziemców (UdSC) w 2016 roku 12 tys. osób wnioskowało w Polsce o azyl i nadanie statusu uchodźcy. Status ten otrzymało jednak tylko 390 cudzoziemców. Dlaczego tak mało? Okazuje się, że zdecydowana większość cudzoziemców (9,5 tys., tj. blisko 80 proc. spośród wszystkich, którzy złożyli wniosek o nadaniem statusu uchodźcy), zanim UdSC podjął w ich sprawie decyzję, zdążyła opuścił nasz kraj udając się (najczęściej) w kierunku zachodniej Europy i nie była zainteresowana kontynuowaniem procedury w Polsce.

         

r e k l a m y


   

Historia 10 syryjskich rodzin, które w 2015 roku zostały rozlokowane w Poznaniu, idealnie wpisuje się w to, co możemy wywnioskować z oficjalnych danych UdSC. Polska dla uchodźców (migrantów / imigrantów) z państw Bliskiego Wschodu jest tylko państwem tranzytowym. Celem były i nadal są bogate państwa Zachodu. Stąd też z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że gdyby nawet doszło do przymusowej relokacji do Polski ludzi docierających obecnie do wybrzeży Grecji i Włoch, to większość z nich w krótkim czasie i tak uciekłaby z naszego kraju tam, gdzie generalnie funkcjonuje lepszy socjal. Skoro zrobiły to syryjskie, chrześcijańskie rodziny, którym zapewniono wikt i opiekę, to tym bardziej zrobiliby to samotni faceci z Afryki czy Afganistanu.

 

Źródło: Dramat Syryjczyków w Poznaniu (PolskaTimes.pl)
Źródło: UdSC: w 2016 r. 390 cudzoziemców otrzymało ochronę międzynarodową w Polsce (Rp.pl)

      

wpis z dnia 22/06/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP