Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     Europa nie potrzebuje serca i umysłu Donalda Tuska. Europa potrzebuje realnych działań przeciwko islamskiemu terroryzmowi
wpis z dnia 7/06/2017

foto: EPPOfficial (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Znamienne, że po niemal każdym zamachu terrorystycznym Donald Tusk pisze na swoim twitterze, iż jest "sercem i umysłem" z ofiarami. Pewna holenderska użytkowniczka tego serwisu społecznościowego nie wytrzymała i pod kolejnym tweetem byłego premiera Polski, o tym że jego serce i umysł znowu jest w miejscu zamachu, stwierdziła: "Nie potrzebujemy twojego serca i umysłu. Potrzebujemy planu". Powstaje pytanie - jaki plan ma Donald Tusk i reszta brukselskich elit, aby powstrzymać falę terroru w Europie?

                              

r e k l a m y


            

Niestety nic nie wskazuje na to, że akty terroru inspirowane lub organizowane przez islamskich ekstremistów nagle ustaną, a w Europie pod tym względem zapanuje spokój. Aby realnie walczyć z terroryzmem nie wystarczą kredki i podświetlane budynki. Aby walczyć z terroryzmem trzeba skutecznego i twardego planu, który dodatkowo jest możliwy do wdrożenia w życie. Pod tym względem słowa Donalda Tuska, który po niemal każdym zamachu terrorystycznym pisze na swoim twitterze, iż jest "sercem i umysłem" z miastem, gdzie doszło do aktu terroru brzmią mało poważnie. 

         

r e k l a m y


   

Od europejskich liderów pokroju Tuska, Junckera czy Morgherini powinniśmy wymagać znacznie więcej niż pełne współczucia i empatii tweety. Chwała im za to, ale tym islamskich terrorystów nie pokonają. Szczególnie, gdy - jak donoszą francuskie media - liczba podejrzanych o terroryzm zaczęła w Europie przekraczać możliwości służb w zakresie ich inwigilacji i kontroli. To oznacza, że od teraz de facto łatwiej będzie zorganizować zamach czy też łatwiej będzie pozyskać ochotników do jego realizacji. 

 

 

Okoliczności w jakich przyszło nam żyć wskazują, że tylko drastyczne kroki podejmowane wobec radykalnych środowisk będą mogły uchronić mieszkańców Starego Kontynentu przed kolejnymi masakrami. Pytanie - kiedy zrozumieją to liderzy z Brukseli? Jak bardzo krwawego zamachu potrzeba, aby europejscy politycy zamiast "serca i umysłu" w końcu zaczęli nam zapewniać poczucie bezpieczeństwa? Głęboko wierzę, że Tusk, Juncker i reszta eurokratów otworzą oczy i zrozumieją, że bez stanowczych działań islamski terroryzm rozsadzi Unię od środka szybciej niż się komukolwiek wydaje.

 

Źródło: KaVa (twitter.com)
Źródło: #Terrorisme «Le nombre de suspects excède les moyens de surveillance. La vague d’attentats va se poursuivre.» (actu17.fr)

    

wpis z dnia 7/06/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP