W 2016 r. Japonia przyjęła... 28 uchodźców. Aż 99 proc. wniosków o azyl japońskie władze rozpatrzyły negatywnie
wpis z dnia 18/05/2017

foto: Yoshikazu TAKADA (Flickr.com / CC by 2.0)

Wiodące siły świata ostro "grillowały" Polskę oraz Węgry za sprzeciw wobec narzucanych odgórnie kwot uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, które muszą zostać zaabsorbowane z innych państw, dokąd uchodźcy docelowo uciekają. Czy teraz będą tak samo krytykować politykę władz Japonii? Wszak okazuje się, że Kraj Kwitnącej Wiśni przyjął w 2016 roku zaledwie 28 uchodźców (dla porównania - Polska 390). Okazuje się, że japońskie władze odrzucają aż 99 proc. wniosków o azyl.

                              

r e k l a m y


            

Zgodnie z oficjalnymi informacjami Urzędu do Spraw Cudzoziemców (UdSC) w 2016 roku statusu uchodźcy otrzymało w Polsce 390 cudzoziemców. Najliczniejszą grupę stanowili obywatele Rosji (129 osób - większość z nich pochodziła z Czeczenii), Ukrainy (97 osób), Syrii (43 osób) oraz Iraku (18 osób). Ponadto 177 cudzoziemców otrzymało zgodę na pobyt w Polsce ze względów humanitarnych. W przypadku 2 tys. cudzoziemców UdSC odmówił nadania statusu uchodźcy (głównie Ukraińcy). Aż 9,5 tys. postępowań w/s nadania statusu uchodźcy zakończyło się decyzją o umorzeniu. Powód? Nim urzędnicy zdążyli podjąć decyzję cudzoziemiec opuścił nasz kraj udając się (najczęściej) w kierunku zachodniej Europy i nie był zainteresowany kontynuowaniem procedury w zakresie nadania statusu uchodźcy w Polsce.

         

r e k l a m y


     

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w bogatej Japonii. Tam aż 99 proc. wniosków o azyl jest rozpatrywana negatywnie. Okazuje się, że japońskie Biuro Imigracyjne z 8193 wniosków o azyl złożonych w 2016 rok pozytywnie rozpatrzono jedynie 28! Co istotne - nawet ci cudzoziemcy, którzy otrzymali status uchodźcy w Japonii, wyrażają się o swoim kraju schronienia niezbyt pochlebnie. Agencja AFP cytuje relację imigrantki z Afryki, która stwierdziła, że japońskie władze "nie płacą za studia, nie pomagają w otrzymaniu pożyczki, nie dadzą mieszkania socjalnego. Ludzie są pozostawieni samym sobie i muszą walczyć sami"

Wygląda na to, że Japonia jest totalnym zaprzeczeniem współczesnych Niemiec. Powstaje pytanie - czy wiodące siły świata będą ostro "grillowały" Kraj Kwitnącej Wiśni tak samo, jak krytykowały Polskę i Węgry?

 

Źródło: Japonia odrzuca 99 proc. wniosków o azyl (Rp.pl)
Źródło: UdSC: w 2016 r. 390 cudzoziemców otrzymało ochronę międzynarodową w Polsce (Rp.pl)

      

wpis z dnia 18/05/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP