Absurd! W 2 miesiące po wyborze Tuska Senat zajmuje się projektem uchwały w/s poparcia jego kandydatury. A może by tak zlikwidować Senat?
wpis z dnia 17/05/2017

foto: senat,gov.pl

W dwa miesiące po tym, jak Donald Tusk został wybrany na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej, Senat RP odrzucił złożony w lutym projekt uchwały, która wzywała polski rząd do oficjalnego poparcia tej kandydatury. Uwzględniając absurdalność tej sytuacji oraz fakt, że Senat jest w istocie izbą "kropki i przecinka", która niemal zawsze głosuje tak, jak życzy sobie tego parlamentarna większość, może warto powrócić do kwestii jego likwidacji? Może jednym z pytań w planowanym w 2018 roku referendum konstytucyjnym powinno być pytanie o Senat?

                              

r e k l a m y


            

Okazuje się, że połączone senackie komisje - spraw zagranicznych i UE oraz ustawodawcza - po dwóch miesiącach od wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej, opowiedziały się za odrzuceniem złożonego w lutym przez senatorów Platformy projektu uchwały, w która wzywa polski rząd do poparcia Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Trudno o większy polityczno-parlamentarny absurd. Powyższa decyzja, rozpatrywana wraz z faktem, że Senat jest w istocie izbą parlamentu, która niezmiernie rzadko zmienia (a tym bardziej odrzuca) cokolwiek w projektach sejmowych, nakazuje zadać pytanie - czy jest on nam jeszcze w ogóle potrzebny? 

         

r e k l a m y


     

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się kilka pomysłów, aby zmienić konstytucję i zlikwidować Senat. Jedną z najbardziej znanych inicjatyw była akcja Platformy Obywatelskiej, która zebrała setki tysięcy podpisów obywateli pod projektem w/s likwidacji izby wyższej polskiego parlamentu (podpisy te zostały później zmielone i wyrzucone na śmietnik). Może warto powrócić do tej inicjatywy? Wszak okoliczności będą w przyszłym roku ku temu wyborne. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział organizację tzw. referendum konstytucyjnego. Nie mam nic przeciwko, aby zadać w nim pytanie o to, czy życzymy sobie aby nasz parlament składał się z tylko jednej izby.

 

Źródło: Senatorowie odrzucili projekt uchwały wzywającej rząd do poparcia Tuska. Ponad 2 miesiące po jego wyborze na szefa RE (Dzinnik.pl)

      

wpis z dnia 17/05/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP