Samorządy zorganizowały 30 autobusów na platformiany Marsz Wolności. Kto za to zapłacił? Podatnicy?!
wpis z dnia 9/05/2017

Źródło: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Wyobraźmy sobie wzburzenie środowiska "Wyborczej" i żółte paski na TVN-ie, gdyby okazało się, że na miesięcznice smoleńską czy inną PiS-owską imprezę, samorządy rządzone przez partię Kaczyńskiego wystawiają dla swoich działaczy autobusy, które dowożą ich do Warszawy. Temat byłby wałkowany przez tydzień! A teraz zwróćmy uwagę, że na zorganizowany w ostatnią sobotę Marsz Wolności, samorządy zarządzane przez działaczy PO wystawiły specjalnie 30 autobusów. Czyż to nie jest jawne wspieranie Platformy dodatkowymi środkami publicznymi?! Gdzie reakcja mediów?

                              

r e k l a m y


            

Piotr Borys, działacz Platformy Obywatelskiej i wicemarszałek województwa dolnośląskiego, stwierdził dla jednego z serwisów zbliżonych do opozycji (OKO.press), że z uwagi na platformiany Marsz Wolności "władze samorządowe wynajęły 30 autobusów", którymi dowożono ludzi z całej Polski. Powstaje zasadnicze pytanie - skoro "władze samorządowe" wynajmowały autobusy, to kto za to zapłacił? Czy platformiani burmistrzowie i prezydenci miast wykładali środki z własnych kieszeni? Czy też może w grę wchodziły pieniądze podatników? Jeśli to drugie, to na jakiej podstawie?

 

powyżej: screen ze strony oko.press

       

r e k l a m y


   

Jeśli okaże się, że władze samorządowe opłaciły wspomniane 30 autobusów z pieniędzy podatników, to jestem ciekawy reakcji mediów mainstreamowych. Gdyby to samorządy zarządzane przez ludzi z PiS organizowały autobusy na przejazd dla swoich działaczy, to temat byłby konkretnie wałkowany przez kilka dni. Jeśli chodzi o Platformę, to podejrzewam, iż temat ten - jako dość niewygodny - może być przemilczany. 

 

Źródło: Policja oszukała. Wiedzieli, że na Marsz Wolności przyjechało z kraju co najmniej 12 tys. ludzi. Podali, że WSZYSTKICH uczestników było 12 tys. (OKO.press)
Źródło: Marsz Wolności 6 maja. PO wykorzystuje samorządy, by zwiększyć frekwencję (PortalSamorzadowy.pl)

 

wpis z dnia 9/05/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP