Francja: W 1990 r. urodziło się tam 762 tys. dzieci. Ochrzczono 73%. W 2015 r. urodziło się 760 tys. dzieci. Ochrzczono jedynie 29%
wpis z dnia 8/05/2017

Źródło: Unsplash (Pixabay.com)

Francja była wczoraj na ustach całego świata. Odgrażający się Polsce Emmanuel Macron zwyciężył tam w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jedno jest pewne - przez najbliższe 5 lat będzie musiał rządzić najszybciej zmieniającym się kulturowo społeczeństwem w całej Europie. Dobrze widać to na przykładzie... liczby chrztów. W 1990 we Francji urodziło się 762 tys. dzieci. Ochrzczono 559 tys. (73 proc.). W 2015 we Francji urodziło się 760 tys. dzieci. Ochrzczono jedynie 226 tys. (29 proc.).

                              

r e k l a m y


            

Według oficjalnych szacunków we Francji żyje ok. 5 milionów muzułmanów. Według nieoficjalnych szacunków społeczność muzułmańska we Francji to 7 milionów ludzi. Jedno jest pewne - w ciągu najbliższych lat będzie ona rosnąć powodując gigantyczne zmiany kulturowe we francuskim społeczeństwie. Przyczyny tego stanu rzeczy są co najmniej dwie - pierwsza to fantastyczny przyrost naturalny. Dzietność muzułmańskich kobiet jest znacznie wyższa od pozostałych (i to, w dużej części, tłumaczy znaczny spadek ochrzczonych dzieci między 1990 a 2015 r., przy zachowaniu podobnej liczby urodzeń). Drugi powód to imigracja. Spora część przybywających do Francji imigrantów wyznaje Allaha.

       

r e k l a m y


   

W takich warunkach zmiany kulturowe są nieuniknione. Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu, podczas konwencji Związku Organizacji Islamskich Francji (UOIF) zażądał podwojenia liczby meczetów we Francji: - "Mamy 2200 meczetów i musimy podwoić ich liczbę w ciągu dwóch lat" - stwierdził w trakcie oficjalnego przemówienia. Uzasadniając swoje żądanie Boubakeur zauważył, że wspomniane 2200 meczetów to zbyt mało jak na największą społeczność muzułmańską w Europie Zachodniej.

Swego rodzaju "odpryskiem" zmian kulturowych jest również rosnący we Francji
antysemityzm i chrystianofobia. Obecnie w ciągu roku dochodzi tam do około 2 tysięcy przestępstw i incydentów wymierzonych bezpośrednio w żydów lub chrześcijan (napaści, prześladowania, profanacje miejsc kultu, mowa nienawiści). Jeszcze w 2006 roku w całej Francji odnotowano łącznie 275 przypadków chrystianofobii. W ciągu kolejnych lat liczba ataków drastycznie wzrosła, by w 2014 osiągnąć pułap 807. Podobnie rzecz się ma w przypadku aktów antysemickich. W 2014 roku odnotowano łącznie 1063 ataki wymierzone w żydów, ich religię lub miejsca kultu, z czego aż 164 miało charakter czysto kryminalny.

 

Źródło: Michał Protaziuk (twitter.com)
Źródło: Francuscy muzułmanie chcą podwojenia liczby meczetów (Wprost.pl)
Źródło: Poland Among Safest European Countries for Jews Today, Says Holocaust Foundation Director (algemeiner.com)
Źródło: Wzrost ataków na Żydów. Najwięcej w Europie Zachodniej (PolskieRadio.pl) 
Źródło: Te dane porażają: chrystianofobia we Francji wzrasta! Coraz więcej ataków na chrześcijańskie miejsca kultu (PCh24.pl)

   

wpis z dnia 8/05/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP