Były SB-ek Gromosław Cz. też protestował na Marszu Wolności. Za chwilę zaczyna się jego proces w/s łapówki przy prywatyzacji STOEN-u
wpis z dnia 8/05/2017

Źródło: twitter.com

Sobotni "Marsz Wolności" okazał się być frekwencyjną porażką. Mimo gigantycznych nakładów i promocji w mediach (na którą Platforma Obywatelska wydała spore pieniądze) demonstrujących zebrało się - według różnych szacunków - od 9 do max. 15 tys. osób. Ci co mieli przyjść, jednak się pojawili. Byli zatem Leszek Balcerowicz, Daniel Olbrychski czy Mateusz Kijowski. Był również dawny SB-ek Gromosław Cz., wobec którego lada moment do sądu trafi akt oskarżenia w/s łapówki przy prywatyzacji STOEN-u, który w 2002 r. został sprzedany niemieckiej firmie RWE.

                              

r e k l a m y


            

Przypomnijmy - do prywatyzacji STOEN-u doszło w grudniu 2002 r. Niemiecki RWE przejął wówczas od Skarbu Państwa 85 proc. akcji STOEN-u za 1,5 mld zł. Gromosław Cz., który w latach 1993-96 pełnił funkcję ważnego urzędnika UOP, oficjalnie był doradcą przy prywatyzacji tego przedsiębiorstwa. Wystawiał za te usługi faktury i miał podpisane stosowne umowy. Wszystko wyglądało zatem legalnie. Śledczy doszukali się jednak w tej układance motywu poważnie obciążającego Cz. Według prokuratury uzyskanymi za doradctwo pieniędzmi Gromosław Cz. miał się dzielić z urzędnikami resortu skarbu, którzy byli udziałowcami w spółkach założonych w Szwajcarii, Liechtensteinie i na Cyprze. Wskazuje na to szczegółowa analiza przelewów pieniężnych między rachukami bankowymi. Zdaniem śledczych w ten sposób doszło do korupcji funkcjonariuszy publicznych, którzy odpowiadali za decyzję przy prywatyzacji STOEN-u.

       

r e k l a m y


   

Gromosław Cz. został w tej sprawie zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA już 22 listopada 2011 roku. Po przesłuchaniu w prokuraturze został zwolniony za kaucją 1 mln zł. Pieniądze, jak twierdzi Cz., miał wpłacić "jego przyjaciel".

O sprawie Gromosława Cz. przypomniał na twitterze John Bingham.

 

Źródło: Czempiński: milion na kaucję dał mi przyjaciel (PolskieRadio.pl)
Źródło: Sprawa Czempińskiego - za co była ta łapówka? (Wyborcza.pl)
Źródło: Generał Czempiński stanie przed sądem. Prokuratura przygotowuje akty oskarżenia (Niezalezna.pl)
Źródło: John Bingham (twitter.com)

   

wpis z dnia 8/05/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP