Macron chce sankcji wobec Polski? To może bojkot francuskich towarów i firm w rewanżu? Zobaczmy kto na tym gorzej wyjdzie
wpis z dnia 4/05/2017

foto: LeWeb14 (Flickr.com / CC by 2.0)

Orange, Auchan, Carrefour, Intermarche, BNP Paribas, Credit Agricole czy Societe Generale - wszystkie te francuskie firmy zarabiają w Polsce gigantyczne pieniądze. Eldorado może się jednak szybko skończyć, jeżeli Emmanuel Macron nadal będzie chamsko atakował nasz kraj. W dobie sporej konkurencji łatwo będzie bowiem przeforsować hasło "francuskie znaczy gorsze". Bojkot konsumencki oraz ograniczenie zamówień świadczonych przez francuskie firmy może skutecznie ostudzić buńczuczny charakter tego francuskiego Ryszarda Petru.

                              

r e k l a m y


            

Przypomnijmy - lewicowy kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron podczas przemówienia na wiecu wyborczym stwierdził, że sojusznikiem Marie Le Pen (jego kontrkandydatki w wyścigu o fotel prezydenta) są "reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina". Dodał przy tym, że: "To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady". Wcześniej Macron przyrzekł, że jeśli zostanie prezydentem Francji to w ciągu 3 miesięcy doprowadzi do nałożenia na Polskę unijnych sankcji.

Powstaje pytanie: Dlaczego ten
francuski Ryszard Petru twierdzi, że w Polsce "codziennie są łamane liczne swobody"? Jeśli tak rzeczywiście uważa, to czy mógłby wymienić choćby jedną z "licznych swobód" jakie w naszym kraju są łamane? Wydaje mi się, że miałby z tym bardzo poważny problem. Poza tym, jeśli już mówimy o "swobodach"... W jakim kraju od 1,5 roku obowiązuje stan wyjątkowy, który istotnie ogranicza swobody obywatelskie? No w jakim?

         

r e k l a m y


   

Jeśli Emmanuel Macron nadal będzie chamsko atakował nasz kraj, myślę że warto rozważyć ogłoszenie bojkotu konsumenckiego na towary i usługi świadczone francuskie firmy. Orange, Auchan, Carrefour, Intermarche, BNP Paribas, Crédit Agricole czy Societe Generale - wszystkie te podmioty zarabiają w Polsce gigantyczne pieniądze. Hasło "francuskie znaczy gorsze" może istotnie ograniczyć osiągane na terytorium naszego kraju zyski. Póki co przypomnijmy tylko, że kody kreskowe na produkty wyprodukowane we Francji zaczynają się od numeru 300..., a kończą na numerze 379...

   

wpis z dnia 4/05/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP