niewygodne.info.pl

 

     Latają za nasze sędziowie SN. Latają i posłowie RP. Zagraniczne podróże naszych polityków mogą szokować

piątek, 18.08.2017 r.

 

foto: Kancelaria Premiera (Flickr.com / CC by 1.0)

Kilka dni temu na jaw wyszło zamiłowanie niektórych sędziów Sądu Najwyższego do organizowania sobie zagranicznych podróży służbowych w co odleglejsze regiony świata. Kierunki takie jak Tajlandia, Korea Południowa czy Chiny mogą z pewnością wzbudzać pewne wątpliwości o zasadność takich podróży. A co z posłami? Okazuje się, że nie są wiele gorsi. Nasi parlamentarzyści latali w 2016 r. do Australii, Meksyku, Chin, Kenii czy Tanzanii. Najbardziej szokująca była jednak podróż 15 posłów do Turcji, aby wziąć udział w "międzyparlamentarnym meczu piłki nożnej".

 

Zgodnie z danymi Kancelarii Sejmu w 2016 roku nasi posłowie odbyli łącznie 680 zagranicznych delegacji. Kosztowały one w sumie blisko 3 mln zł. Poseł posłowi nie równy. Jest całkiem spora grupa parlamentarzystów, którzy w ubiegłym roku nigdzie nie latali za nasze pieniądze. Są też i tacy, którzy zaliczyli kilka podróżny na dość egzotycznych kierunkach.

      

r e k l a m y


       

Tak jak w przypadku sędziów Sądu Najwyższego, tak i w przypadku posłów pojawiła się delegacja do Korei Południowej (2 posłów) czy Chin (łącznie 13 posłów). Nasi posłowie odwiedzali również USA (łącznie 26 podróży w tym kierunku), Austrialię, Meksyk, Kenię czy nawet egzotyczną Tanzanię.

Osobiście najbardziej mnie zszokowała podróż parlamentarnej drużyny piłkarskiej, czyli grupy 15 posłów (chyba ze wszystkich partii politycznych) do Antalya w południowej Turcji, aby wziąć udział w "międzyparlamentarnym meczu piłki nożnej". Koszt tej wycieczki to blisko 60 tys. zł. Oczywiście za wszystko zapłacili polscy podatnicy.

 

Źródło: Za podróże służbowe sędziów SN Polacy zapłacili od 2014 r. prawie 400 tys. zł (RadioMaryja.pl)
Źródło: Prawie 3 miliony złotych na podróże zagraniczne posłów. Dokąd latali w 2016 roku? (Oko.press)

         

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

     

R E K L A M Y

c

a

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

   

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.