CDU/CSU bierze przykład z PiS? W partii Merkel coraz większa opozycja wobec przyjmowania nowych migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu
wpis z dnia 26/04/2017

foto: Skillshare.eu (Wikipedia / CC by SA 3.0)

Najnowsze statystyki niemieckiej policji pokazują istotny wzrost przestępczości wśród uchodźców i migrantów przybyłych do Niemiec z Afryki i Bliskiego Wschodu. Liczba podejrzanych z tych grup, którzy dokonali na terytorium naszego zachodniego sąsiada włamań, rozbojów, kradzieży czy napaści o charakterze seksualnym, wzrosła w ostatnim czasie o 53 proc. Między innymi dlatego w partii Angeli Merkel wyrosła wewnętrzna opozycja, która domaga się wprowadzenia górnego limitu uchodźców i migrantów przyjmowanych w Niemczech.

                              

r e k l a m y


            

Jak donosi DW.com - członkowie prawego skrzydła partii CDU i CSU zawiązali stowarzyszenie pod nazwą "Przełom wolnościowo-konserwatywny". Wiedzą, że w trakcie zbliżających się wyborów parlamentarnych (które odbędą się jesienią bieżącego roku) tematem, który może zdecydować o zwycięstwie będzie podejście do kwestii migrantów i uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy w ostatnim czasie ochoczo zaczęli się osiedlać na terytorium naszego zachodniego sąsiada. 

       

r e k l a m y


   

Z masowym przypływem migrantów wiążą się oczywiście bardzo konkretne problemy. Ot choćby kwestia przestępczości. Zgodnie z najnowszymi statystykami policyjnymi liczba migrantów, którzy dokonali w Niemczech włamań, rozbojów, kradzieży czy napaści o charakterze seksualnym, wzrosła w ostatnim czasie o 53 proc.  

 

Między innymi dlatego stowarzyszenie "Przełom wolnościowo-konserwatywny" chce wpłynąć na dotychczasową politykę migracyjną promowaną przez rządzącą w Niemczech CDU/CSU. Jednym z postulatów ma być wprowadzenia górnego limitu uchodźców i migrantów przyjmowanych w Niemczech. Kanclerz Merkel, jak do tej pory, była temu kategorycznie przeciwna. Kto wie jednak, czy w obliczu coraz gorszych notowań sondażowych nie będzie musiała zmienić swojego zdania, a CDU/CSU w kwestii migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu zbliży się programowo do partii Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: dw.com
Źródło: Heute.de

 

wpis z dnia 26/04/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP