Sąd w 2 dni skazał na 1,5 roku bezwzględnego więzienia pijanego kierowcę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Można? Jak widać można!
wpis z dnia 18/04/2017

Źródło: Vmenkov (Wikipedia / CC by SA 3.0)

Sądy w Polsce nie miały ostatnio dobrej prasy. Sędziowie-złodzieje, kontrowersyjne wyroki, wypuszczanie z aresztów groźnych przestępców. Są też jednak przypadki, które warto pokazywać jako wzór do naśladowania. Sąd w Białogardzie w ciągu 2 dni skazał na 1,5 roku bezwzględnego więzienia pijanego kierowcę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. O szybkim skazaniu pijanego przygłupa zadecydowała współpraca policji oraz sądu. Oto jak powinna wyglądać sprawiedliwość w wersji szybkiej i nieuchronnej!

                              

r e k l a m y


            

Jak donosi lokalny "Głos Koszaliński" - w minioną sobotę 22-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego BMW, mimo iż był kompletnie pijany (późniejsze badanie alkomatem wykazało 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Na rynku w Białogardzie potrącił on pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja wszczęła jednak skuteczny, jak się okazało, pościg i szybko ujęła młodego kierowcę BMW.

       

r e k l a m y


   

Mężczyzna, dzięki wnioskowi policji o rozpoznanie sprawy w postępowaniu przyspieszonym, tuż po wytrzeźwieniu został doprowadzony do sądu w Białogardzie. Charakterystyczne w tym trybie jest to, że policyjny wniosek zastępuje akt oskarżenia. Sąd zgodził się na przeprowadzenie przyspieszonego postępowania dzięki czemu 22-latek już w poniedziałek mógł usłyszeć wyrok - 1,5 roku bezwzględnego więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 10 tys. zł nawiązki!

Brawo sąd i policja! Tak powinna wyglądać sprawiedliwość w wersji szybkiej i nieuchronnej!

 

Źródło: Kierowca BMW, który potrącił pieszego usłyszał wyrok (GK24.pl)

 

wpis z dnia 18/04/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP