Prymas Polski przytomnie zauważa: Uchwały w/s objawień fatimskich powinny być w Kościele, a nie w Sejmie
wpis z dnia 15/04/2017

Źródło: Lukas Plewnia (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Abp Wojciech Polak pytany o przyjętą kilka dni temu przez Sejm uchwałę o uczczeniu 100. rocznicy objawień fatimskich bardzo przytomnie zauważył: "Takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji". Szkoda, że opinii prymasa Polski nie podzielała grupa posłów PiS pod przewodnictwem Anny Sobeckiej (środowisko Radia Maryja), która wystosowało do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oficjalną prośbę o uczczenie uchwałą rocznicy objawień w Fatimie.

                              

r e k l a m y


            

Przypomnijmy - 7 kwietnia Sejm (głosami PiS) przyjął uchwałę w sprawie uczczenia 100. rocznicy objawień fatimskich. Inicjatorką przyjęcia uchwały była grupa 55 posłów pod wodzą Anny Sobeckiej z PiS, która jest wiązana ze środowiskiem Radia Maryja. Uchwała została przyjęta mimo sprzeciwu sporej części opozycji, która zarzucała, iż sprawy duchowe nie powinny być mieszane ze świeckimi. 

Zgodnie z treścią uchwały:
"rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie. (...) Z powodu wagi i doniosłości orędzia z 1917 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o jego szczególnym znaczeniu, pragnie uczcić objawienia fatimskie w ich setną rocznicę. (...) Również ze względu na obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia".

       

r e k l a m y


   

Prymas Polski abp Wojciech Polak, pytany przez dziennikarzy Polskiego Radia o przyjętą przez PiS uchwałę, przytomnie zauważył, że "takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji". I trudno się w tym względzie nie zgodzić z prymasem. Powstaje pytanie - czy PiS rzeczywiście musiał przyjąć tę uchwałę? Czy w tym względzie musiał ulec pomysłowi posłanki od o. Rydzyka?

 

Źródło: Prymas Polski o uchwale dotyczącej objawień fatimskich: Takie akty powinny być w Kościele, a nie w Sejmie (Wprost.pl)

   

wpis z  dnia 15/04/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP