Zgubne skutki wysyłania niekompetentnych ludzi do zagranicznej instytucji
wpis z dnia 14/04/2017

Źródło: Kancelaria Premiera (Flickr.com / cc 1.0)

Posłanka PiS Barbara Bartuś zastąpiła Sławomira Nitrasa z PO na stanowiska przewodniczącego parlamentarnej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Jednym z jej pierwszych zagranicznych wyjazdów w ramach OBWE była misja obserwacyjna wyborów parlamentarnych w Armenii. Okazało się jednak, że posłanka Bartuś nie zna angielskiego w stopniu komunikatywnym. Doszło nawet do mini-skandalu, bowiem politycy z innych krajów OBWE mieli z niej żartować nie mogąc się z nią swobodnie porozumieć.

                              

r e k l a m y


            

O całej sprawie poinformowały Eliza Olczyk i Joanna Miziołek w tygodniu "Wprost". Co prawda zrobiły to w dziale raczej plotkarskim ("Niedyskrecje parlamentarne"), nie mniej taka historia jest całkiem prawdopodobna i pokazuje, że na stanowiska wymagające pewnych elementarnych kompetencji nie można wystawiać byle kogo. - "Podobno chaos zapanował już na lotnisku w Armenii, gdzie polska delegacja się zgubiła" - czytamy w tekście Olczyk i Miziołek. - "O całej sprawie miało zostać poinformowane kierownictwo klubu. – Do szefostwa klubu wyruszyły całe pielgrzymki posłów, domagając się natychmiastowego odwołania Bartuś z funkcji – mówi nasz rozmówca" - piszą dalej autorki we "Wprost".

       

r e k l a m y


   

Przypomnijmy, że posłanka PiS Barbara Bartuś zastąpiła na początku marca posła Sławomira Nitrasa z PO na stanowiska przewodniczącego parlamentarnej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Nitras został odwołany, gdyż - jak głosi oficjalna narracja PiS - "nie za bardzo przykładał się do swojej pracy" (tak twierdziła Beata Mazurek - rzecznik PiS). Spekuluje się jednak, że w rzeczywistości była to kara za udział Nitrasa w grudniowej blokadzie Sejmu i wspieranie puczystów z ciamajdanu.

 

Źródło: Niedyskrecje parlamentarne #15 – Szejnfeld fanem złotych myśli Komorowskiego i posłanka PiS, która niemal wywołała skandal (Wprost.pl)

 

wpis z dnia 14/04/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP