Wuefista miał nie po drodze ze starostą z PSL. Wymyślono, że chodzi o "Ucho prezesa". Czy tak się rodzą fake-wiadomości?
wpis z dnia 6/04/2017

Źródło: Youtube.com

Bartłomiej Woś, nauczyciel wf-u z Żagania, został wezwany przez komisję dyscyplinarną z powodu treści, które udostępniał na Facebooku. Okazało się, że miał on nie po drodze z obecnym starostą powiatu Żagańskiego - Henrykiem Janowiczem. Na jego timeline facebookowym można znaleźć wpisy ostro krytykujące tego polityka PSL. Szkoły średnie w powiecie podlegają pod starostwo, gdzie rządzi Janowicz. Czy, aby odwrócić uwagę wymyślono absurdalne wyjaśnienie, jakoby powodem wezwania przed komisje miało być udostępnianie... "Ucha prezesa"?

                              

r e k l a m y


            

Bartłomiej Woś rzeczywiście udostępniał na swoim prywatnym profilu facebookowym linki do odcinków "Ucha prezesa". Ale trzeba mieć coś nie tak w głowie, aby sądzić, iż starostwo powiatowe, gdzie rządzi polityk PSL, będzie się domagać postawienia tego nauczyciela przed komisją dyscyplinarną za udostępnianie takich treści. Media podchwyciły taką narrację, bowiem jest ona niesamowicie chwytliwa i wzbudza kolejną falę emocji. Gdy jednak przyjrzymy się sprawie bardziej wnikliwie, to okaże się, że o wiele bardziej prawdopodobnym powodem wezwania nauczyciela przed komisję, był tego typu wpis z grudnia ubiegłego roku:

 

       

r e k l a m y


   

Powstaje pytanie - co jeśli rzeczywistym powodem wezwania nauczyciela wf-u była bezpośrednia krytyka polityka PSL, a nie medialna wrzutka o udostępnieniu odcinka "Ucha prezesa"? Czy media (Wyborcza, NaTemat) odszczekają i przeproszą? Czy też uznają, iż fake-wiadomość uderzająca w PiS jest znacznie lepsza od prawdy?

  

wpis z dnia 6/04/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP