Polska ujawnia listę strażników KL Auschwitz (niemal sami Niemcy). Zdaniem hiszpańskiego "El Pais", to odwrócenie uwagi od "okrucieństwa Polaków wobec Żydów"
wpis z dnia 5/04/2017

Źródło: RonPorter (Pixabay.com / CC0)

Hiszpański lewicowy dziennik "El Pais" (odpowiednik "Gazety Wyborczej" w Polsce) stwierdził, iż nasz kraj postanowił "napisać historię II wojny światowej od nowa". Jaki jest powód tak kategorycznej opinii? Otóż IPN postanowił opublikować listy strażników KL Auschwitz. Okazało się, że prawie wszyscy byli narodowości niemieckiej (a nie nazistowskiej). Zdaniem autora tekstu to sposób na odwrócenie uwagi od "okrucieństwa Polaków wobec Żydów".

                              

r e k l a m y


            

Autor tekstu w "El Pais", Guillermo Altares, twierdzi, że Polska podczas II wojny światowej była zarówno ofiarą, jak i katem; ofiarą - niemieckiej napaści. Katem - w stosunku do Żydów. Niestety w tekście można znaleźć odwołania do Jana T. Grossa czy Jana Grabowskiego. Zupełnie bezrefleksyjnie powielana jest również wrzutka Grossa, w której stwierdził on, iż "Polacy w czasie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców".

       

r e k l a m y


   

Samo ujawnienie listy 9 tys. nazwisk strażników KL Auschwitz (zdecydowana większość była Niemcami) ma, zdaniem autora tekstu w "El Pais", świadczyć o próbie "pisania historii II wojny na nowo". Polska, poprzez ujawnianie takich informacji, jak ta o strażnikach obozu w Auschwitz, ma de facto próbować odwrócić uwagę od "okrucieństwa Polaków wobec Żydów".

Nie wiem jak Państwo, ale myślę, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno w tym przypadku zdecydowanie zainterweniować.

 

Źródło: Polônia reescreve sua história da Segunda Guerra Mundial (ElPais.com)

 

wpis z dnia 5/04/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP