CBA prześwietla umowy na 661,5 tys. zł, jakie firma T. Lisa otrzymała od rządowej instytucji w latach 2014-2015
wpis z dnia 24/03/2017

foto: twitter.com

Okazuje się, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w latach 2014 - 2015 zawarło ze spółką Tomasza Lisa trzy umowy na łączną kwotę 661,5 tys. zł. Dotyczyły one publikacji komunikatów (artykułów) w portalu INNPoland.pl, a pierwsza z nich również samego stworzenia tego portalu. Problem w tym, że w umowie zawartej ze spółką dziennikarza nie znalazł się zapis o prawie własności do portalu dla NCBR, a w przypadku ostatniej umowy (o wartości 413,9 tys. zł) aż 70 proc. opublikowanych tekstów miała być niezgodna z zamówieniem.

                              

r e k l a m y


            

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez "Gazetę Finansową", funkcjonariusze CBA zainteresowali się umowami zawieranymi ze spółką Tomasza Lisa (chodzi o Glob360 - wydawcę portalu NaTemat.pl oraz INNPoland.pl) w związku z przeprowadzonym w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) audytem. Jego wyniki doprowadziły do postawienia byłemu już szefowi NCBR zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wartości w zamian za wsparcie finansowe ze środków publicznych dla prywatnych spółek. Ale to tak na marginesie.

       

r e k l a m y


   

Wątpliwości funkcjonariuszy CBA w zakresie umów zawieranych ze spółką Tomasza Lisa miały wzbudzić trzy elementy: Po pierwsze - podział zamówienia na trzy umowy, dzięki czemu dwie umowy wyłączono ze stosowania przepisów ustawy o zamówieniach publicznych. Po drugie - realizacja umowy nr 3 (wartej 413,9 tys. zł). Jak twierdzi "Gazeta Finansowa", aż 70 proc. tekstów publikowanych na INNPoland.pl nie było zgodnych z zamówieniem. Po trzecie - w umowie nr 1, której środki były przeznaczone na stworzenie portalu, nie znalazł się zapis o prawie własności do portalu dla NCBR.

Źródło: Firma Tomasza Lisa na celowniku CBA (GF24.pl)
  

wpis z dnia 24/03/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP