Cztery działki w centrum Warszawy warte 100 mln zł zostały przejęte za 852 tys. zł! Reprywatyzacyjny horror trwa w najlepsze!
wpis z dnia 8/03/2017

foto: niewygodne.info.pl

Czytając ostatnie doniesienia o reprywatyzacji w Warszawie, nóż w kieszeni sam się otwiera. Zgodnie z ujawnionym wczoraj raportem CBA, z powodu nieprawidłowości urzędników stołecznego magistratu, ktoś nabył 4 działki w samym centrum Warszawy o wartości 100 mln zł za kwotę... 852 tys. zł! Miasto w każdym z tych przypadków było tzw. ustawowym spadkobiercą i powinno uczestniczyć w postępowaniu spadkowym. Niestety, z uwagi na zaniechanie urzędników tak się jednak nie działo. Co było tego powodem? Odpowiednie dojścia? Układ? Zgoda ważnych polityków?

                              

r e k l a m y


            

Według ujawnionego wczoraj przez CBA raportu - w przypadku czterech działek miasto Warszawa nie nabyło praw własności (i ewentualnych roszczeń), gdyż nie uczestniczyło w postępowaniach sądowych - a powinno, jako ustawowy spadkobierca. W wyniku tych zaniechań wspomniane cztery działki, w tym jedna, której warunki zabudowy pozwalają na budowę wysokościowca, o łącznej wartości 100 mln zł, zostały zbyte na rzecz skupujących za kwotę przeszło stukrotnie mniejszą - 852 tys. zł.

       

r e k l a m y


   

Czytając te doniesienia przypomina mi się historia słynnej działki przy ul. Chmielnej 70 (czyli terenu w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki). Przypomnijmy - w 2010 r., rzutem na taśmę tuż przed końcem swoich samorządowych kadencji, radni Platformy Obywatelskiej zdecydowali się przyjąć uchwałę zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie Pałacu Kultury i Nauki. Zgodnie z treścią tej uchwały na wspomnianej działce, zamiast maksymalnie 30 metrowego budynku, jej właściciel mógłby postawić 200 metrowy wieżowiec.

2 lata później
urzędnicy stołecznego ratusza podejmują decyzję, aby wspomnianą działkę, wobec której zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego (dzięki czemu jej wartość podskoczyła do ok. 160 mln zł), oddać za darmo handlarzowi roszczeń, mimo że pierwotny właściciel tego terenu został spłacony przez państwo polskie jeszcze za czasów PRL!

 

Źródło: CBA o reprywatyzacji w stolicy: 4 działki warte 100 mln zł przejęte za 852 tys. (Stooq.pl)
Źródło: Uchwała nr XCIV/2749/2010 z 09-11-2010 (BIP.Warszawa.pl)

   

wpis z dnia 8/03/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP