Jacek Saryusz-Wolski nigdy nie powiedział, że "polskość to nienormalność". Nigdy też nie wnosił o sankcje przeciw Polsce. I właśnie dlatego musiał być usunięty z PO
wpis z dnia 7/03/2017

foto: EPPOfficial (Flickr.com / CC by 2.0)

Jak bardzo Jacek Saryusz-Wolski nie pasował do Platformy Obywatelskiej pokazuje to, jakimi sprawami zajmował się jako poseł do Parlamentu Europejskiego. Bezpieczeństwo energetyczne, obronność, polityka gospodarcza - a wszystko to z uwzględnieniem interesów i punktu widzenia Polski. Saryusz-Wolski nigdy nie powiedział, że "polskość to nienormalność". Nigdy też nie wyraził zgody na nakładanie na Polskę sankcji gospodarczych w jakiejkolwiek postaci. I tutaj należy upatrywać rzeczywistych powodów jego usunięcia z PO.

                              

r e k l a m y


            

Działalność Jacka Saryusz-Wolskiego w wielu aspektach była sprzeczna z tym, co reprezentowała sobą Platforma Obywatelska. Kiedy liderzy tej partii sugerowali, że konieczne jest nałożenie na nasz kraj sankcji, Saryusz-Wolski - jako członek PO - konsekwentnie twierdził, że jest to bardzo zły pomysł, który przyniesie dla jedności Europy więcej szkód niż pożytku. 

Spójrzmy też na działania Jacka Saryusz-Wolskiego w Europarlamencie. Popatrzmy na jego ostatnią interpelację do Komisji Europejskiej.
Wyobrażacie sobie, aby taki tekst napisał np. Janusz Lewandowski?

 

       

r e k l a m y


   

Jedno jest pewne - Jacek Saryusz-Wolski pod wieloma względami nie pasował do Platformy Obywatelskiej. Nigdy nie wystrzelił z teksem, że "polskość to nienormalność". W Parlamencie Europejskim robił kawał dobrej roboty. W odróżnieniu od większości europosłów PO reprezentował polskie interesy i polski punkt widzenia w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, obronności czy polityki gospodarczej. Do pewnego stopnia był także niewygodny dla brukselskiego establishmentu (vide: powyższa interpelacja). I właśnie takich ludzi nam trzeba w Brukseli, a nie Tuska, Pitery, Zwiefki czy Lewandowskiego, którzy w imię wewnętrzenego sporu politycznego zarówno doniosą na kraj, z którego pochodzą, jak i zawnioskują o nałożenie na niego sankcji gospodarczych...

 

Źródło: Jacek Saryusz-Wolski (twitter.com)
Źródło: Działalność (europarl.europa.eu)

 

wpis z dnia 7/03/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP