Nie LexSzyszko, a wichura. Nie drzewo, a gałąź. Nie rząd, a magistrat HGW. Afera wiewiórkowa jako symbol fake-news i manipulacji!
wpis z dnia 3/03/2017

foto: screen

Słynna już na całą Polskę wiewiórka wkrótce może stać się symbolem FAKE-newsa i totalnej manipulacji. Zdjęcie trafia do sieci, a Wyborcza dopisuje narracje, jakoby biedna wiewiórka była ofiarą "rzezi" drzew urządzonej przez "pisowskiego ministra środowiska". Na Facebooku płomień - ponad 30 tys. udostępnień i histeria internautów. Jaka jest rzeczywistość? Rzekomo ścięte w wyniku LexSzyszko drzewo z wiewiórką w środku okazało się być... uszkodzoną przez wichurę gałęzią, zaś na jego ewentualną wycinkę zgodę musiałby wydać magistrat Gronkiewicz-Waltz.

                              

r e k l a m y


            

Historia z wiewiórką pokazuje jedno - jeśli chcesz skutecznie dokopać PiS musisz ułożyć narrację, która będzie się opierać na nieprawdziwej informacji, a ofiarą będzie malutkie, bezbronne zwierzę, które życie swe straci przez "bezwzględnego pisowca". 

 

Ekipa Gazety Wyborczej zdaje sobie z tego sprawę doskonale. Generowanie skrajnych emocji na podstawie fake-newsa wywołującego poznawczy wstrząs może dać efekt w postaci kilkudziesięciu tysięcy lajków i udostępnień na facebooku. Taka siła może nieraz się przyczynić do zmiany nastrojów w społeczeństwie. To, że dzieje się to przy użyciu zupełnie nieprawdziwych informacji mało kogo obchodzi. Liczy się potrzeba chwili, a ta jest teraz taka, że wrogiem jest "totalitarny PiS", a jego ofiarami padają już nawet małe, słodkie wiewiórki...

       

r e k l a m y


   

Ktoś kiedyś zauważył, że aby dokopać poprzedniej władzy ówczesna opozycja musiała ujawniać niewygodną nieraz prawdę. Aby dokopać obecnej władzy totalna opozycja musi kłamać i manipulować. Po historii z wiewiórką w ułamanym przez wichurę konarze drzewa, która miała być ofiarą "reżimu PiS", słowa te są jeszcze bardziej aktualne...

 

 

Źródło: To zdjęcie właśnie staje się symbolem Lex Szyszko. Wiewiórka skulona w pniu drzewa (Gazeta.pl)
Źródło: NZGoebbelsa (twitter.com)

Inspiracja dla tytułu: Wojciech Wybranowski (twitter.com)

 

wpis z dnia 3/03/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP