Kolejna podwyżka na A2! Za przejazd od granicy z Niemcami do węzła Stryków (Łódź) i z powrotem zapłacimy tyle, ile w Szwajcarii za całoroczną winietę!
wpis z dnia 24/02/2017

foto: SD Pictures (Pixabay.com / CC 0)

Kontrolowana przez rodzinę Kulczyków spółka Autostrada Wielkopolska ogłosiła kolejną podwyżkę opłat za przejazd administrowanymi przez siebie odcinkami A2. Począwszy od 1 marca łączny koszt podróży autostradą ze Świecka (granica z Niemcami) do węzła Stryków (pod Łodzią) będzie wynosił 84,90 zł. W dwie strony robi się już prawie 170 zł. Za równowartość takiej kwoty w Szwajcarii można kupić roczną winietę na nielimitowane przejazdy wszystkimi autostradami i drogami szybkiego ruchu...

                              

r e k l a m y


            

Autostrada Wielkopolska, czyli spółka posiadająca koncesje na zarządzanie fragmentem autostrady A2, właśnie ogłosiła kolejną podwyżkę opłat za możliwość przejazdu tą drogą. Począwszy od 1 marca więcej zapłacą kierowcy samochodów osobowych, motocykli i samochodów ponadnormatywnych. Podwyżki obejmą odcinek między Nowym Tomyślem a Koninem i spowodują, że łączny koszt podróży autostradą ze Świecka (granica z Niemcami) do węzła Stryków (pod Łodzią) będzie wynosił 84,90 zł.

       

r e k l a m y


     

   

W kontekście powyższego warto wspomnieć, że w bogatej Szwajcarii, gdzie przeciętne zarobki są kilkukrotnie wyższe niż w Polsce, całoroczna opłata za możliwość nielimitowanych przejazdów autostradami i drogami szybkiego ruchu wynosi jedynie 40 CHF, czyli równowartość około 165 zł. W naszym kraju za jednorazowy (podkreślam - JEDNORAZOWY!) przejazd autostradą A2 na trasie Świecko - Stryków (Łódź) - Świecko od 1 marca będziemy musieli zapłacić blisko 170 zł!

 

Źródło: Podwyżka na autostradzie A2. 57 zł za 150 km! (RadioMerkury.pl)
Źródło: INFORMACJA O SYSTEMIE PŁATNYCH AUTOSTRAD W EUROPIE '2017 (PZMtravel.com.pl)

 

wpis z dnia 24/02/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP