Afera z "ludzkimi panami", czyli klasyczny przykład jak media salonowe potrafią zmanipulować wypowiedź Kaczyńskiego. Taki "gorszy sort" cz. 2
wpis z dnia 23/02/2017

foto: Youtube.com

Wczoraj mogliśmy zaobserwować istne wzmożenie mediów salonowych. O co poszło? Kaczyński przemawia z mównicy sejmowej. W pewnej chwili wypowiada słowa: "Myśmy nie używali wobec was siły", na co ktoś z sali krzyczy: "Ooo, ludzcy panowie!". Kaczyński to słyszy i zupełnie ironicznie odpowiada: "Tak, jesteśmy ludzkimi panami, w przeciwieństwie do was". Co robią media salonowe? Wycinają z całości fragment "Jesteśmy ludzkimi panami" i twierdzą, że "Kaczyński ogłosił PiS nową klasą panów".

                              

r e k l a m y


            

Reakcja mediów salonowych na słowa Kaczyńskiego, to w moim przekonaniu klasyczny przykład tego, jak można zmanipulować wypowiedź, aby uzyskać określony politycznie cel. Kontrolowany przez Lisa portal NaTemat.pl niemal natychmiast wypuszcza tekst pt.: "Takiego pokazu arogancji jeszcze nie było! Jarosław Kaczyński: Jesteśmy ludzkimi panami". Możemy w nim przeczytać: "Hamulce całkowicie puściły prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas środowej debaty w sprawie wniosku opozycji o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Argumentując przeciwko temu wnioskowi lider partii rządzącej oznajmił, że PiS można nazywać "ludzkimi panami" zupełnie bez przekąsu". Podobne teksty ukazują się na stronach kontrolowanych przez Agorę. 

       

r e k l a m y


     

   

Wszystkie te teksty pomijają zupełnie aspekt i okoliczności w jakich zdanie o "ludzkich panach" zostało wypowiedziane. Żaden z autorów pracujących dla portalu Lisa czy Agory nie stwierdził, że fraza ta była ironicznym nawiązaniem do pyskówki posła z sali. No cóż - jak powiadają: okazja czyni złodzieja. Tak samo było ze zdaniem o ludziach "gorszego sortu", kiedy to media salonowe - nie wiedzieć czemu - uznały, iż zamiast do zdrajców i kolaborantów odnosi się ono do wszystkich przeciwników PiS...

Z drugiej strony historia ta pokazuje, że Kaczyński nie powinien używać ironii, bo spora grupa jej odbiorów i tak nic z tego nie zrozumie.

 

wpis z dnia 23/02/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP