Repolonizujmy media z głową. Zróbmy to tak jak Francuzi, aby żadna Komisja Europejska się do nas nie przyczepiła
wpis z dnia 22/02/2017

foto: NS Newsflash (Flickr.com / CC by 2.0)

PiS zapowiada przyspieszenie prac nad projektem ustawy o repolonizacji mediów. OK, ale niech repolonizują z głową. Żadnych nacjonalizacji! Żadnego przymusowego wykupu wydawnictw przez państwowe spółki! Niech wzorują się na Francji, gdzie kapitał zagraniczny może być właścicielem maksymalnie 20 proc. udziałów w firmie wydającej medium ogólnokrajowe. Niech to zagraniczne spółki martwią się jak sprostać wymogom prawa polskiego, tak by przy okazji Komisja Europejska nie mogła się do niczego przyczepić.

                              

r e k l a m y


            

Wśród kilku propozycji na temat sposobu repolonizacji mediów pojawiła się i taka, według której państwowe firmy mają nacjonalizować prywatne wydawnictwa należące do zagranicznego kapitału. Durniejszego pomysłu nie można chyba wymyślić. Warto w tym miejscu zacytować przytomną opinię Cezarego Kaźmierczaka - Prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców:

 

Jeśli prawdą jest, że państwowe spółki mają odkupować gazety lokalne, od PolskaPresse - to ja zgłaszam tą firmę do Najważniejszej na Świecie Nagrody Gospodarczej! Dzisiaj!

Na kolana, frajerzy!

PolskaPresse kupiła te gazety relatywnie tanio. Zarobiła na nich masę pieniędzy - będąc ich właścicielem w czasie największej prosperity tego biznesu. I teraz gdy biznes chyli się ku upadkowi - jak wszystkie gazety papierowe - gdy znalazł się w fazie schyłkowej i za chwilę musiałaby paść komenda: "Sztandar wyprowadzić!". Zjawia się jakiś osiołek z PiS w spodniach w kratkę z deklaracją odkupienia masy upadłościowej, zapewne za grubą forsę!

Mistrzostwo Świata!

       

r e k l a m y


     

   

Repolonizacja - OK. Ale na wzór francuski. Nie wyręczajmy zagranicznych firm będących właścicielami gazet w Polsce! Żadnych nacjonalizacji, żadnego przymusowego wykupu wydawnictw przez państwowe spółki! Niech zagraniczny kapitał martwi się, jak dostosować się do wymogów polskiego prawa (stworzonego na wzór francuski - tak, by Komisja Europejska nie mogła się do niczego przyczepić). W procesie repolonizacji nie mogą wziąć udziału żadne publiczne pieniądze. Niech rynek zrepolonizuje media, nie państwo

 

Źródło: Niemcy - królowie biznesu!!! (Wei.org.pl)

 

wpis z dnia 22/02/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP