Skandaliczna dezinformacja Onetu! News o "30 luksusowych limuzynach za 35 mln zł" był całkowitą nieprawdą!
wpis z dnia 31/01/2017
 

foto: youtube.com

Kilka dni temu należący do niemieckiej grupy medialnej polskojęzyczny portal Onet.pl informował, że "Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło 30 luksusowych limuzyn za prawie 35 milionów złotych". Problem w tym, że informacja ta była zupełnie nieprawdziwa. W rzeczywistości na potrzeby szczytu NATO w 2016 r. MON kupiło 3 luksusowe limuzyny (a nie 30), 12 samochodów klasy średniej oraz 22 samochody zabezpieczające i pomocnicze za łączną kwotę 13,2 mln zł (a nie blisko 35 mln). Oto jak wygląda dezinformacja level HARD!

                             

r e k l a m y


            

Kilka dni temu na stronach należącego do Ringier Axel Springer portalu Onet.pl pojawił się artykuł pt.: "MON kupiło 30 limuzyn za prawie 35 milionów złotych. Dwie z nich rozbiły się pod Toruniem":

 

          

r e k l a m y


      

Artykuł wywołał oczywiście gigantyczne emocje. Wśród blisko 4 tys. komentarzy umieszczonych przez internautów pod tekstem, dominowały te zdecydowanie negatywne wobec MON, Macierewicza czy PiS. Problem w tym, że informacja o zakupie przez MON "30 luksusowych limuzyn za prawie 35 milionów złotych" okazała się być zupełnie nieprawdziwa

W oficjalnym komunikacie MON stwierdził, iż nieprawdą jest, że na zakup samochodów wydano blisko 35 mln zł:
"Wszystkie koszty związane z pozyskaniem niezbędnych środków do przewozu i ochrony gości wyniosły 13,2 mln zł. W tej sumie mieści się pozyskanie: 3 BMW 7, 12 samochodów klasy średniej i 22 samochodów zabezpieczających i pomocniczych".

Ministerstwo poinformowało również, że domaga się od portalu
Onet.pl, który jako pierwszy zamieścił dezinformację na temat kosztów oraz od innych mediów i osób publicznych zaprzestania szerzenia dezinformacji i oficjalnych przeprosin.

 

Źródło: MON kupiło 30 limuzyn za prawie 35 milionów złotych. Dwie z nich rozbiły się pod Toruniem (Onet.pl)
Źródło: Komunikat MON z 29.01.2017 (Mon.gov.pl)

    

wpis z dnia 31/01/2017

                                                    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP