Dziś protest studentów, którego nie popierają studenci? Takie rzeczy możliwe tylko w Polsce!
wpis z dnia 25/01/2017
 

foto: niewygodne.info.pl

Na Facebooku ogłoszono, że dziś odbędzie się "Ogólnopolski protest studentów i studentek". Wiadome media zaczęły grzać temat sugerując, że na ulice polskich miast wyjdzie tysiące studentów, którzy będą protestować przeciwko "izolacji Polski od Unii Europejskiej i ośmieszania jej na arenie międzynarodowej". Problem w tym, że demonstracje będą raczej mikroskopijne, a od "Ogólnopolskiego protestu" odcięły się wszystkie liczące się organizacje zrzeszające studentów twierdząc, że to polityczna hucpa.

                             

r e k l a m y


            

Na oficjalnej stronie "Ogólnopolskiego protestu studentów i studentek" możemy przeczytać: "Chcemy żyć w państwie, w którym przestrzegane są przepisy Konstytucji i innych aktów prawnych i zagwarantowana jest wolność zgromadzeń i żadne z nich nie jest uprzywilejowane. Chcemy żyć w państwie, w którym panuje tolerancja i wszystkie osoby są równe wobec prawa bez względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry, orientację psychoseksualną, stopień niepełnosprawności oraz wyznanie. Chcemy żyć w państwie, w którym ofiary przemocy są realnie chronione, mamy zagwarantowany dostęp do wszystkich praw reprodukcyjnych oraz utrzymane zostają standardy opieki okołoporodowej. Chcemy żyć w państwie, w którym rząd nie izoluje Polski od Unii Europejskiej i nie ośmiesza jej na arenie międzynarodowej".

          

r e k l a m y


      

Problem w tym, że wymienione powyżej postulaty są w naszym kraju spełniane. Być może dlatego wszystkie ogólnokrajowe organizacje zrzeszające studentów w Polsce odcięły się od tego protestu twierdząc, że w istocie jest on polityczną hucpą, a utożsamianie akcji z całą społecznością studentów jest manipulacją, na którą nie ma zgody. 

Jak widać w Polsce jest możliwe zorganizowanie "Ogólnopolskiego protestu studentów", którego nie popierają studenci. A wszystko w imię politycznej walki o władzę... 

 

Źródło: Ogólnopolskie organizacje studenckie: odcinamy się od tzw. protestu studentów (PolskieRadio.pl)
Źródło: Grupy studentów wyjdą jutro na ulice. Wraz z nimi... Mazguła (TelewizjaRepublika.pl)
Źródło: Twitter.com & Twitter.com

   

wpis z dnia 25/01/2017

                                                    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP