Z powodu 500+ firma od "chwilówek" oprocentowanych na 1000 (tysiąc!) proc. popada w finansowe tarapaty. I to jest "Dobra zmiana"
wpis z dnia 17/01/2017

foto: Kancelaria Premiera (Flickr.com / CC 1.0)

Program 500+ przyczynił się, póki co, do dwóch kwestii: Po pierwsze - niemal całkowicie zlikwidował skrajną biedę wśród rodzin z dziećmi. Po drugie - twardo uderzył w rynek firm pożyczkowych, które swoją ofertę kierowały do ludzi uboższych proponując im różnego rodzaju "chwilówki" na lichwiarskie oprocentowanie sięgające nieraz 1000-2000% w skali roku (RRSO). W ubiegłym roku taką działalność musiało zakończyć kilkadziesiąt tego typu podmiotów. Teraz pierwszy z nich może nawet ogłosić bankructwo!

                             

r e k l a m y


            

Program 500+ można różnie oceniać. Fakty są jednak takie, że oprócz pomocy finansowej dla rodzin z dziećmi oraz praktycznej likwidacji skrajnego ubóstwa w Polsce, firmom pożyczkowym żerującym na biedzie przyniósł on klęskę, straty i poważne kłopoty

Oficjalnie lichwa w naszym kraju jest zakazana. W praktyce jednak firmy pożyczkowe, które wyspecjalizowały się w udzielaniu różnego rodzaju "chwilówek" i kredytów na dowód, znalazły kilkanaście sposobów, aby omijać antylichwiarskie przepisy (m.in. poprzez stosowanie różnego rodzaju opłat manipulacyjnych czy prowizji, które
windowały RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, do poziomu sięgającego nieraz 1000-2000 proc. w skali roku).
                 

r e k l a m y


      

Wszystko się zmieniło po wejściu w życie programu 500+. Aż 13 proc. beneficjentów programu przyznało, że dzięki niemu nie muszą już korzystać z usług firm oferujących drogich pożyczek. Te 13 proc. to w rzeczywistości około 150 - 175 tys. rodzin, które do tej pory musiały zdobywać pieniądze na podstawowe potrzeby egzystencjalne za pośrednictwem wspomnianych firm. Skutek był taki, że w ubiegłym roku kilkadziesiąt tego typu podmiotów musiało zakończyć działalność z powodu braku chętnych do korzystania z ich usług.

Teraz okazuje się, że
pierwsza firma pożyczkowa może nawet ogłosić bankructwo! Spółka Marka SA, zajmująca się udzielaniem "chwilówek", złożyła do sądu wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne. W istocie to próba ratowania pożyczkowego biznesu przed upadkiem. A wszystko z powodu 500+...

I to jest w sumie dobra informacja.

 

Źródło: Przez 500+ upada pierwsza firma od chwilówek. Oficjalnie przyznali, że dobiły ich "transfery socjalne rządu" (NaTemat.pl)
Źródło: 500+ idzie na żywność, ale i oszczędności (Rp.pl)

 

wpis z dnia 17/01/2017

                                                    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP