WOŚP w 2016 roku zebrała łącznie 72 mln zł. O taką kwotę zadłużenie Polski powiększa się w ciągu... 7 godzin!
wpis z dnia 16/01/2017

foto: niewygodne.info.pl / mat. prasowe

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego w jak szalonym tempie rośnie obecnie Polski dług. W okresie od stycznia do października 2016 roku zadłużenie powiększyło się o kwotę 76,199 mld zł. To oznacza, że w ciągu jednej doby przyrastało nam statystycznie ok. 250,7 mln zł nowych zobowiązań. Wystarczy zatem zaledwie 7 godzin, aby kwota długu naszego kraju powiększyła się o równowartość rewelacyjnego - jak by się wydawało - wyniku WOŚP z ubiegłego roku (72 mln zł).

                             

r e k l a m y


            

Aby lepiej zobrazować sobie tempo i skalę wzrostu zadłużenia naszego kraju, warto - w mojej opinii - odwołać się do finansowych efektów znanych publicznych zbiórek (np. WOŚP czy Szlachetna Paczka) i zestawić je z danymi Ministerstwa Finansów na temat polskiego długu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z ok. 100 tysiącami wolontariuszy na ulicach i wielką machiną promocyjną, podczas finału z 2016 roku zebrała łącznie 72 mln zł. Akcja "Szlachetna Paczka" księdza Jacka Stryczka zebrała w 2015 roku dary o wartości 54 mln zł. Kwoty te na pierwszy rzut oka wyglądają oszałamiająco. Jeśli jednak zestawimy je np. z kwotami uśrednionego dziennego przyrostu długu naszego kraju za 2016 rok, to nagle wyniki te mocno mizernieją.
                 

r e k l a m y


      

Okazuje się, że w okresie od stycznia do końca października 2016 roku dług Skarbu Państwa powiększył się o +76,199 mld zł. To oznacza, że dziennie zobowiązania naszego kraju powiększały się średnio o 250,7 mln zł. Zestawiając dzienny przyrost długu z wynikami powszechnie znanych akcji charytatywnych można dostrzec prawdziwą skalę problemu. Wystarczy 5 godzin, by zadłużenie Polski powiększyło się o równowartość zebranych w 2015 roku przez "Szlachetną Paczkę" darów lub 7 godzin, by powiększyło się o równowartość rewelacyjnego wyniku WOŚP z ubiegłego roku...

To nie są dobre informacje...

 

Źródło: Zadłużenie Skarbu Państwa (MF.gov.pl)
Źródło: Ponad 25,4 mln zł na WOŚP; w całym kraju rozbłysły "światełka do nieba" (Stooq.pl)

 

wpis z dnia 16/01/2017

                                                    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP