Niemcy emitują do atmosfery najwięcej CO2 w całej UE. Tam też umiera najwięcej ludzi z powodu zanieczyszczonego powietrza
wpis z dnia 12/01/2017

foto: Janos Balazs (Flickr.com / CC 2.0) / sxc.hu

Niemcy spalają blisko połowę węgla, jaki zużywa cała UE. Ponadto, mimo rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii, nasz zachodni sąsiad jest wciąż niekwestionowanym liderem emisji CO2 w Europie. W skali roku posyłają ze swoich kominów do atmosfery aż 723,3 mln ton CO2 (Polska - 279 mln ton). W przeliczeniu na "głowę" jednego mieszkańca, daje to wynik 9,04 tony/os. (w Polsce - 7,15 tony/os.). Między innymi dlatego spośród wszystkich krajów UE, to w Niemczech umiera najwięcej ludzi z powodu zanieczyszczonego powietrza.

                             

r e k l a m y


            

Pisałem już o tym, ale w kontekście ostatniej "smogowej" histerii nie zaszkodzi powtórzyć. Zdaniem naszych zachodnich sąsiadów Polska spala za dużo węgla i emituje przy tym do atmosfery zbyt wiele gazów cieplarnianych. Problem w tym, że to niemiecka gospodarka spala o wiele więcej węgla niż polska (Niemcy: 240 mln ton; Polska: 152 mln ton), a poziom emisji CO2 na osobę jest tam znacznie wyższy niż w naszym kraju. Najnowszy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (International Energy Agency – IEA) nie pozostawia wątpliwości - nasz zachodni sąsiad emituje do atmosfery ponad 2,5 razy więcej CO2 niż Polska. Także w przeliczeniu na głowę mieszkańca wynik Niemiec jest gorszy (na 1 Niemca przypada 9,04 tony CO2, a na 1 Polaka - 7,15 tony CO2). 
                

r e k l a m y


      

Między innymi dlatego liczba zgonów spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem jest w Niemczech najwyższa w całej Unii Europejskiej. Zgodnie z raportem "Air Quality in Europe 2015" szacuje się, że co roku w Niemczech umiera przedwcześnie z tego powodu ok. 59500 osób. W Polsce - 44600. 

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości -
nasi zachodni sąsiedzi mają świetny pijar, jeśli chodzi o wybielanie swojej odpowiedzialności za ilość emitowanego do atmosfery CO2, a jednocześnie ochoczo uprawiają czarną propagandę, której celem jest przerzucenie tej odpowiedzialności na inne państwa - w tym przede wszystkim na Polskę.

 

Źródło: Niemcy stawiają na węgiel (Bankier.pl)
Źródło: Niemcy spalają coraz więcej węgla, głównie z USA (Wnp.pl)
Źródło: CO2 Emissions from fuel combustion (IEA.org)
Źródło: Twitter.com

 

wpis z dnia 12/01/2017

                                                    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP