PO chce referendum w/s oświaty. Już zapomnieli jak wrzucali do kosza 1,6 miliona podpisów w/s 6-latków?
wpis z dnia 5/01/2017

foto: screen z Youtube.com

Wygląda na to, że szefowie Platformy Obywatelskiej mają bardzo krótką pamięć. Jeszcze nie tak dawno regularnie wrzucali do kosza miliony podpisów pod obywatelskimi projektami na temat zmian w systemie edukacji. Do sejmowej niszczarki trafiło np. 1,6 mln podpisów w/s przeprowadzenia referendum dotyczącego posyłania do szkół sześciolatków, a inicjatorów takich akcji nazywano "szkodnikami". Dzisiaj Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia jest gotowa wesprzeć ZNP w organizacji referendum dot. reformy edukacji. Także, tego...

                             

r e k l a m y


            

Wczoraj w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyło się spotkanie działaczy związkowych z przedstawicielami partii politycznych oraz samorządowcami w sprawie organizacji referendum dot. reformy edukacji. Po spotkaniu Grzegorz Schetyna wystrzelił, że "Platforma jest gotowa wesprzeć ZNP w organizacji referendum".

Obecny lider PO chyba zapomniał, jak posłowie jego partii
regularnie wrzucali do sejmowej niszczarki obywatelskie inicjatywy w/s reform systemu edukacji w Polsce, a autorów takich inicjatyw nazywali "szkodnikami". Przypomnijmy zatem, że np. Ligia Krajewska, znana posłanka PO, zarzuciła Karolinie Elbanowskiej - współzałożycielce ruchu społecznego, który zbierał podpisy pod obywatelskimi projektami ustaw w sprawie 6-latków - że jest "szkodnikiem, który rozwala edukację w Polsce". Temu "szkodnikowi" (stosując nazewnictwo Krajewskiej) udało się zebrać łącznie 1,6 mln podpisów. Wszystkie one zostały przez PO wrzucone do sejmowego klozetu. 

             

r e k l a m y


      

W 2011 roku Stowarzyszenie Elbanowskich zebrało prawie 350 tys. podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty, który zakładał m.in. odstąpienie od wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków. Projekt ten został odrzucony głosami posłów PO. W 2013 roku partia Tuska odrzuciła obywatelski wniosek stowarzyszenia o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum edukacyjnego. W tym przypadku zmielonych zostało prawie milion podpisów. Kolejne 300 tys. podpisów wrzucono do kosza w marcu 2015 r. - wtedy również odrzucono możliwość przeprowadzenia referendum. 

Jak powyższe zachowanie posłów PO z lat 2011 - 2015, ma się do obecnej deklaracji Grzegorza Schetyny w/s poparcia referendum w/s oświaty? Czy nie mamy tutaj do czynienia z nazbyt wyraźną hipokryzją i polityczną obłudą?

 

Źródło: PO poprze referendum ws. reformy oświaty (Abc.com.pl)

wpis z dnia 5/01/2017

                                                    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP