Ujawnił taśmy kompromitujące rząd PO. W nagrodę dostał... 2,5 roku więzienia! Oto jak wygląda wymiar sprawiedliwości w III RP
wpis z dnia 30/12/2016

ffoto: NBP / EPP / MSWRP (Flickr.com / CC BY 2.0)

W normalnym kraju po wybuchy afery taśmowej i upublicznieniu nagrań Tusk wraz z całym rządem podaliby się do dymisji. Niestety, Polska za czasów PO nie była normalnym krajem. Zamiast skupić się na treści nagrań, organy ścigania skupiły się na człowieku, który polityków nagrał. Dzisiaj usłyszał on od sądu, że za to co zrobił ma iść do więzienia. I to na 2,5 roku! Nagrani politycy pozostają bezkarni, a ludzie ujawniający machlojki władzy trafiają do paki. Za taką sprawiedliwość to ja serdecznie dziękuję.

                             

r e k l a m y


            

Biznesmen Marek Falenta został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na 2,5 roku bezwzględnego więzienia za to, że nagrywał polityków PO, oligarchów i celebrytów. Co ciekawe - prokuratura domagała się znacznie łagodniejszej kary - 1,5 roku więzienia w zawieszeniu oraz 540 tys. zł grzywny. Sąd był innego zdania i postanowił wsadzić Falentę do paki. Warto zwrócić uwagę, iż sędzia uwzględnił wniosek mec. Romana Giertych, który w imieniu podsłuchanych Jana Vincenta Rostowskiego oraz Radosława Sikorskiego zażądał kary bezwzględnego więzienia dla Falenty:

 

            

r e k l a m y


      

Jaki z tego płynie wniosek? Ano taki, że ten kto nagrywa i ujawnia, jak od środka wygląda bananowa republika kolesi, musi się liczyć z tym, że dosięgnie go surowa kara wymierzona przez - nomen omen - wymiar sprawiedliwości. W normalnym kraju Falenta byłby traktowany jako bohater. W Polsce - za to, że ujawnił rozmowę np. szefa NBP Marka Belki z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem, gdzie rozmówcy byli gotowi złamać obowiązujące w Polsce prawo, aby sfinansować nadmierne wydatki rządu Tuska i w ten sposób umożliwić zwycięstwo wyborcze PO nad PiS-em - ma trafić na 2,5 roku do paki. Za taką sprawiedliwość to ja serdecznie dziękuję.

wpis z dnia 30/12/2016

                                                    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP