Każdy ma gdzieś sankcje nałożone na Rosję, a najlepszy tego przykład idzie ze strony Niemiec i Francji
wpis z dnia 5/12/2016

foto: Kremlin.ru (Wikipedia / CC by 4.0)

Hipokryzja Zachodu nie zna granic. Z jednej strony nakładają na Rosję sankcje gospodarcze za agresję na wschodnią Ukrainę i zajęcie Półwyspu Krymskiego. W tym samym jednak czasie zachodnie koncerny robią z Kremlem i rosyjskimi firmami wielomiliardowe deal'e. Najlepszym tego przykładem były do tej pory niemieckie spółki zaangażowane w projekt Nord Stream 2. Teraz dołączyła jeszcze francuska agencja Coface, która z oficjalnym błogosławieństwem władz w Paryżu ma współfinansować powstanie w Rosji gigantycznych zakładów produkcji skroplonego gazu.

                             

r e k l a m y


            

Michel Sapin - francuski minister gospodarki i finansów - właśnie ogłosił publicznie, że zajmująca się finansowaniem handlu francuska spółka COFACE będzie oficjalnym kredytodawcą rosyjskiego projektu "Jamał LNG". Projekt ten przewiduje budowę za 26,9 mld USD gigantycznego terminalu do produkcji skroplonego gazu ziemnego (LNG). 

Głównym udziałowcem tego projektu jest rosyjska spółka paliwowa
Novatek (ma 50,1 proc. udziałów). Co ciekawe - spółka ta została objęta sankcjami Unii Europejskiej i USA po tym, jak Rosja dokonała ataku na wschodnią Ukrainę i zajęła Półwysep Krymski. Powyższe nie przeszkadza jednak Francuzom w robieniu wielomiliardowych deal'ów. Pod tym względem hipokryzja Zachodu sięga zenitu.

 

Źródło: Francja dofinansuje rosyjski projekt LNG pomimo sankcji (BiznesAlert.pl)

  

wpis z dnia 5/12/2016

           

r e k l a m y


                                                           

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP