Kto odpowiada za podwyżki składek OC? Warto wiedzieć, że "zielone światło" dla tej akcji dał wybrany przez Tuska poprzedni szef KNF!
wpis z dnia 22/11/2016

foto: SD-Pictures (Pixabay.com / CC0)

Dlaczego w ciągu ostatniego roku ceny OC poszły tak mocno do góry? Niestety, w głównej mierze to efekt działania poprzedniego przewodniczącego KNF - Andrzeja Jakubiaka. We wrześniu ub.r. wysłał on do wszystkich zakładów ubezpieczeń w Polsce list, w którym zalecił, aby "ceny ubezpieczeń OC zostały dostosowane do faktycznie ponoszonego ryzyka". Innymi słowy - dał ubezpieczycielom "zielone światło" na podwyżki OC. Efekt? - Tylko w ciągu ostatniego roku ceny polis podrożały średnio od 30 do nawet 50 proc.!

                             

r e k l a m y


            

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, co było rzeczywistym powodem drastycznych podwyżek polis OC, jakie mogliśmy obserwować w ciągu ostatnich miesięcy. Otóż 28 września 2015 r., ówczesny przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego - Andrzej Jakubiak - wysłał do wszystkich zakładów ubezpieczeń w Polsce list. W piśmie tym stwierdził, że ceny ubezpieczeń OC nie są dostosowane do faktycznie ponoszonego przez zakłady ubezpieczeń ryzyka. Z uwagi na to zalecił wszystkim ubezpieczycielom podwyższenie składek na OC, stwierdzając jednocześnie, że kto się do tego zalecenia nie dostosuje, będzie się musiał liczyć z kontrolami KNF. Jeśli te wykażą nieprawidłowości, to danemu ubezpieczycielowi będzie groziła finansowa kara lub nawet utrata licencji.

      

r e k l a m y


    

Interwencja przewodniczącego KNF w zakres, który przynajmniej w teorii winien być regulowany przez "niewidzialną rękę rynku", bardzo szybko przyniosła niepożądane dla kierowców skutki. Ceny polis OC dla polskich kierowców w ciągu kilku kolejnych miesięcy skoczyły średnio od 30 do nawet 50 proc. (w zależności od doświadczenia/stażu danego kierowcy oraz posiadanego przez niego pojazdu). Wszystko w imię zapewnienia zakładom ubezpieczeń odpowiednio wysokich zysków.

 

Źródło: Pismo przewodniczącego KNF do Krajowych Zakładów Ubezpieczeń z dnia 28.09.2015 r. (KNF.gov.pl)
   

wpis z dnia 22/11/2016 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP