Jak niskie mamy podatki widać na przykładzie paliwa: Aby uzbierać na 1 litr benzyny musimy pracować 10 razy dłużej niż Amerykanie!
wpis z dnia 4/11/2016

foto: Sigfrid Lundberg (flickr.com / CC by SA 2.0)

Cena kupowanego w Polsce paliwa jest istotnie wypaczona przez mnogość i wysokość naliczonych przy okazji podatków. VAT, podatek akcyzowy, opłata paliwowa czy zapasowa przyczyniają się do tego, że rachunek za tankowanie na stacji rośnie o minimum 60 proc. W ten sposób, aby uzbierać pieniądze na zakup jednego tylko litra benzyny, musimy pracować blisko 10 razy dłużej niż statystyczny obywatel USA, gdzie podatki za sprzedawane paliwo są dużo niższe niż w naszym kraju...

                             

r e k l a m y


            

Poniższa infografika ze strony Racjonalny.net bardzo dostanie ukazuje ile musimy płacić podatku, gdy kupujemy paliwo na stacji benzynowej. Widzimy, że w przypadku popularnej bezołowiowej czy oleju napędowego podatek stanowi około 60 proc. ceny!

 

      

r e k l a m y


    

Mnogość i wysokość naliczonych przy okazji zakupu paliwa podatków powoduje również to, że aby uzbierać pieniądze na zakup jednego tylko litra benzyny, musimy pracować blisko 10 razy dłużej niż statystyczny obywatel USA. Co istotne - powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko to, że mieszkańcy USA, co do zasady, zarabiają nieco więcej od statystycznych Polaków. Przede wszystkim amerykański rząd, w odróżnieniu od polskiego (oraz brukselskiego), nie narzuca na sprzedawane paliwo 60 proc. stawki podatku!

 

Źródło: Na litr paliwa pracujemy dziesięć razy dłużej niż Amerykanie (Bankier.pl)
Źródło: Cezary Kaźmierczak (twitter.com)
Źródło: Racjonalny.net

  

wpis z dnia 4/11/2016 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP