45 milionów złotych na nagrody z okazji "Dnia Pracownika ZUS". Przypomnijmy - ZUS to jeden z największych pracodawców w Polsce!
wpis z dnia 31/10/2016

foto: twitter.com

Gdyby ZUS traktować jako firmę, to okazałoby się, że w rankingu pracodawców zatrudniających największą ilość pracowników w Polsce, nasz narodowy ubezpieczyciel zająłby 4. miejsce. Pracuje w nim bowiem około 46,5 tys. osób (dane za 2014 rok). Warto odnotować, że prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właśnie podjęła decyzję, aby z okazji "Dnia Pracownika ZUS" przyznać urzędnikom nagrody pieniężne w wysokości 1 tysiąca złotych brutto. Do nagrody zakwalifikowało się 45 tys. osób. Łatwo zatem wyliczyć, że pochłoną one łącznie 45 mln zł...

                             

r e k l a m y


            

Powołana w lutym br. na stanowisko prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska, właśnie podjęła decyzję, aby z okazji "Dnia Pracownika ZUS" podległym sobie urzędnikom przyznać po 1000 zł nagrody brutto. - "Prezes, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi, wygospodarowała w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu" - wyjaśnia rzecznik ZUS-u Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z tvn24bis.pl. 

 

Problem w tym, że gdyby ZUS traktować jako firmę, to okazałoby się, że w rankingu pracodawców zatrudniających największą ilość pracowników w Polsce, nasz narodowy ubezpieczyciel zająłby 4. miejsce (za Pocztą Polską, Kompanią Węglową i siecią sklepów Biedronka). Według danych z 2014 roku pracowało w nim bowiem około 46,5 tys. osób.

      

r e k l a m y


 

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, nagrody z okazji "Dnia Pracownika ZUS" ma otrzymać 45 tysięcy urzędników. Łatwo zatem wyliczyć, że pochłoną one łącznie 45 mln zł. Okazuje się jednak, że kwota ta to zaledwie kropla w morzu wydatków na wynagrodzenia dla pracowników ZUS. Zgodnie z informacjami opublikowanymi w corocznym "Sprawozdaniu z działalności ZUS" całkowita kwota składek i podatków jaka jest przeznaczana na wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne oraz inne świadczenia na rzecz pracowników w 2014 roku przekroczyła 2 mld 563 mln zł.

 

Źródło: Sprawozdanie z działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za 2014 rok (ZUS.pl)
Źródło: Tysiąc plus dla każdego pracownika. W ZUS-ie mają powód do świętowania (Tvn24bis.pl)

  

wpis z dnia 31/10/2016 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP