Podwyżkami podatków ekipa Tuska wydrenowała z naszych kieszeni dodatkowe 60 miliardów zł. Dlaczego wówczas wszyscy "podatkowi eksperci" siedzieli cicho?
wpis z dnia 27/10/2016

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Nie dajmy się zwieść propagandzie środowisk zbliżonych do "Soku z Buraka" - by żyło się lepiej (swoim) ekipa "liberałów" spod znaku PO podniosła nam VAT, akcyzę na paliwo, składkę rentową, podatki lokalne. Dodatkowo podatkiem Belki obciążyła wszystkie rachunki bankowe, zlikwidowała ulgę budowlaną oraz internetową i na 8 długich lat zamroziła kwotę wolną od PIT. Dlaczego wszyscy dzisiejsi "podatkowi eksperci" siedzieli wówczas cicho? Dlaczego nie krytykowali władzy mimo, że koszty tej fiskalnej paranoi wyniosły z grubsza licząc 60 mld zł?!!
                           

r e k l a m y


            

Nieustanne podwyżki podatków oraz dorzucanie nowych obciążeń publiczno-prawnych w latach 2008 - 2015 kosztowało nas wszystkich dodatkowe 60 miliardów złotych! Powtarzam: 60 MILIARDÓW! (Zobacz także: Ranking najbardziej kosztownych podwyżek podatków autorstwa PO & PiS). W 2007 roku spora grupa Polaków została najzwyczajniej w świecie oszukana. Przypomnijmy, że Donald Tusk zachęcał wówczas do głosowania na PO następującymi słowami: 

 

"Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony" 

      

r e k l a m y


Platformiana ekipa, tuż po dojściu do władzy, zamiast zostawić podatki na takim samym poziomie, rozpoczęła prawdziwy festiwal ich podwyższania i dorzucania nowych obciążeń publiczno-prawnych. Niestety w zamian za dociskanie fiskalnej śruby Polacy nie dostali nic w zamian. Nie było programu 500+, nie było istotnych podwyżek emerytur, nie było darmowych leków dla seniorów. Najgorsze jest jednak to, że dzisiejsi "podatkowi eksperci" występujący na łamach "Wyborczej" czy antenie TVN24, którzy dziś - często słusznie - jadą po PiS za same tylko pomysły zmian w systemie podatkowym, wówczas zapadli się pod ziemię i milczeli. Milczeli mimo, iż ówczesna władza zabierała nam podwyżkami podatków grube miliardy złotych. Przebudzili się dopiero teraz, gdy ekipa Tuska została definitywnie odsunięta od władzy na co najmniej 4 lata. Zasadnym jest postawienie pytania - co stanie z tymi medialnymi "ekspertami", gdy w kolejnych wyborach władzę znowu przejmie ekipa PO/PSL/N/KOD? Czy znowu zejdą do podziemia, by móc tam sobie pomilczeć?

 

Czytaj także: Ranking najbardziej kosztownych podwyżek podatków autorstwa PO & PiS. Zestawienie może szokować... (Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: Podniesiona to miała być kwota wolna od podatku, a nie podatki. Zarżnięcie klasy średniej jednolitą daniną fiskalną to nie jest "dobra zmiana" (Niewygodne.info.pl)

  

wpis z dnia 27/10/2016 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!